Skip to main content

W dniu wczorajszym podpisano nowy kontrakt z jednym z największych partnerów Unii Tarnów firmą Sokołów. Trzy lata wspólnej, skutecznej pracy nad rozwojem tarnowskiego sportu młodzieżowego skutkuje zawarciem kolejnej, rocznej umowy z naszym klubem.


Nowo podpisany kontrakt ma za zadanie wsparcie długofalowego planu Unii Tarnów, związanego z budową składu pierwszej drużyny w oparciu o własnych wychowanków i uczniów/absolwentów klubowego Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego. Nasz wieloletni już partner chce, by zintensyfikować właśnie te działania w których perspektywiczni zawodnicy naszego klubu mogą rozwijać swoją pasję w jak najlepszych warunkach szkoleniowych, dzięki czemu ich szanse na skuteczny start w dorosłą piłkę będą jak największe. Temu celowi podporządkowane zostały zapisy nowej umowy czego efektem będzie realizacja programu Sokołów PRO dedykowanego najbardziej uzdolnionym młodzieżowcom Jaskółek. Program rusza już w lutym i w pierwszym etapie wesprze działania w zakresie wyselekcjonowanej grupy młodych zawodników, aspirującej do włączenia w skład pierwszej drużyny Unii Tarnów.

– Cieszę się, że w tym trudnym czasie kryzysu, pandemii i zawirowań w światowej gospodarce Unia Tarnów może w dalszym ciągu liczyć na sprawdzonego partnera; firmę Sokołów. Przed nami kolejny, już 4 rok i jest to niewątpliwie potwierdzenie dobrze wykonywanej przez nasz klub pracy, zwłaszcza w zakresie piłki młodzieżowej. Niedawno przyznany Złoty Certyfikat PZPN dla naszej akademii, dzisiejsze podpisanie kontraktu z wiodącym przedsiębiorstwem branży spożywczej w Centralno-Wschodniej Europie pokazują, że obrana przez Unię droga, wprawdzie wymaga cierpliwości, ale jest właściwa. Serdecznie dziękuję władzom Sokołowa za zaufanie i nieocenione wsparcie – powiedział tuż po podpisaniu umowy Prezes Zarządu Artur Szklarz.

Sokołów od lat wyznacza standardy w branży przetwórstwa mięsnego i jest prekursorem zmian. Dzięki prowadzonym od wielu lat konsekwentnym i skutecznym działaniom marka ”SOKOŁÓW” jest najbardziej znaną i najchętniej kupowaną marką produktów mięsnych w Polsce. Grupa Sokołów zatrudnia niemal 9 500 osób. Główna siedziba spółki mieści się w Sokołowie Podlaskim.
W skład Grupy wchodzi 8 nowoczesnych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w: Sokołowie Podlaskim, Kole, Robakowie, Dębicy, Czyżewie, Jarosławiu, Osiu i oczywiście w Tarnowie oraz 4 spółki zależne: Sokołów Logistyka, Sokołów Service, Agro Sokołów i Gzella Net.
Grupa Sokołów S.A. do produkcji wykorzystuje surowce najwyższej jakości, w znacznej części pozyskiwane w ramach programów współpracy z hodowcami. Produkcja odbywa się zgodnie z wymaganiami uznanych międzynarodowych standardów IFS oraz BRC. Wszystkie zakłady posiadają certyfikat ISO14001, potwierdzający spełnianie najwyższych wymagań dotyczących środowiska.