Skip to main content

Pierwszy zespół Unii Tarnów rozpocznie przygotowania do nowego sezonu od 9 stycznia. Wśród zawodników, którzy wesprą Jaskółki w walce o najwyższe cele rundy wiosennej, znalazł się Henry Mabassa.


Nasz nowy, rosły środkowy obrońca jest dobrze znany sympatykom Unii Tarnów. 23-latek reprezentował bowiem nasz klub w sezonie 2020/2021, gdy wspólnie świętowaliśmy awans zespołu  na poziom centralny. Po półtorarocznym pobycie Mabassy na Wyspach Brytyjskich, obie strony postanowiły ponownie związać się umową do końca aktualnego sezonu.

Dołączył do nas zawodnik podwójnie sprawdzony już w realiach naszego klubu. Henry grał dla nas dwa sezony temu i byliśmy z niego zadowoleni. Przebywał on także w Tarnowie pod koniec rundy jesiennej, gdy przez kilka tygodni mógł być obserwowany przez nasz sztab szkoleniowy. Wywarł pozytywne wrażenie i udowodnił, że jest dobrze wyszkolonym obrońcą o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Co niezmiernie ważne pokazał także, że mentalnie jest dużo dojrzalszym zawodnikiem. Wierzę, że ponownie nawiązana współpraca przyniesie zawodnikowi i naszej drużynie wiele dobrego. – powiedział Artur Szklarz, Prezes Zarządu ZKS Unia Tarnów.

Witaj w klubie Henry !