Skip to main content

Hellas Verona, dziewiąty zespół Serie A, złożył Unii Tarnów ofertę za Wiktora Matyjewicza. Po kilkudniowych negocjacjach kluby ustaliły warunki wypożyczenia młodego obrońcy Jaskółek do włoskiego zespołu na sezon 2022/2023. Ustalono także zasady definitywnego wykupu zawodnika po okresie wypożyczenia.


Teraz przed defensorem Unii Tarnów wizyta w mieście Romea i Julii, ustalenie indywidualnych warunków kontraktu oraz testy medyczne. Jeżeli negocjacje pomiędzy agentami zawodnika, a włoskim klubem zakończą się powodzeniem, Wiktor Matyjewicz zostanie pierwszym w historii zawodnikiem wytransferowanym zagranicę bezpośrednio z tarnowskiego klubu.

Jestem bardzo zadowolony tym jak rozwinęła się moja sytuacja w ostatnich tygodniach. Czułem, że idzie mi dobrze w lidze, czułem też, że dobrze się prezentuje w kadrze i miałem tego potwierdzenie od trenerów oraz ze strony statystyk. Dlatego rozpoczęcie przygotowań z beniaminkiem PKO Ekstraklasy Koroną Kielce, a teraz oferta z Serie A, na pewno bardzo mocno podnoszą moje morale. Z tego co słyszę oferta dla klubu za pozyskanie mnie jest bardzo dobra, więc tym bardziej się cieszę, bo przecież Unii Tarnów zawdzięczam to w jakim miejscu się aktualnie znajduję. Zanim jednak podejmę decyzję, chce poznać plan jaki ma na mnie włoski klub, bo rozwój sportowy i wrześniowe eliminacje Mistrzostw Europy U19 są dla mnie aktualnie najważniejsze – powiedział Wiktor Matyjewicz

Wiktor Matyjewicz ma za sobą niezwykle udany sezon. Zadebiutował w rozgrywkach seniorskich 3 ligi, gdzie wystąpił łącznie w 23 spotkaniach zdobywając 2 bramki, będąc podstawowym zawodnikiem ekipy prowadzonej przez Radosława Jacka. Dobre występy na poziomie seniorskim nie umknęły uwadze trenerowi reprezentacji Polski U-19, Marcinowi Broszowi, a postawa Wiktora na konsultacjach w Rącznej poskutkowała czerwcowym powołaniem i wyjazdem z kadrą na 2 tygodniowe zgrupowanie do Słowenii, gdzie rozegrał wszystkie trzy międzypaństwowe spotkania. Zwłaszcza ostatni mecz ze Słowenią, gdzie Wiktor spędził na murawie pełne 90 minut, spowodował zainteresowanie ze strony obecnych na turnieju wysłanników przedstawiciela włoskiej Serie A.
Hellas Verona to włoski klub piłkarski założony w 1903 w Weronie. Zwycięzca Serie A w sezonie 1984/1985 i trzykrotny finalista (w latach 1976, 1983 i 1984) Pucharu Włoch. W aktualnym sezonie Hellas Verona Football Club  zajęło 9 miejsce w rozgrywkach Serie A, a w składzie żółto niebieskich występowali dwaj inni Polacy; Paweł Dawidowicz i Mateusz Praszelik.
Gratulujemy, życzymy trafnych decyzji i powodzenia!