Skip to main content

W 34 kolejce III ligi piłki nożnej, zawodnicy Unii Tarnów podejmą na Stadionie Miejskim drużynę Wisły Sandomierz. Nasz najbliższy rywal jest zespołem zajmującym aktualnie pierwszą pozycję spadkową, natomiast Jaskółki ciągle walczą o przedsezonowy cel jakim jest zajęcie miejsca wśród 10 najlepszych drużyn ligi.


Wisła nieźle rozpoczęła wiosenne rozgrywki, dość niespodziewanie remisując z faworyzowaną Avią i wręcz sensacyjnie pokonując Stal Stalową Wolę. Zapowiadało się więc, że walka o utrzymanie tej ekipy będzie niezwykle interesująca. Tak też rzeczywiście było, bo mecze z udziałem Wisły zawsze należały do ciekawych pojedynków, w których kibice oglądali sporo bramek. Niestety finalnie pogoń za utrzymaniem w 3 lidze zakończyła się dla sandomierzan fiaskiem, choć jak podkreślają jeszcze broni nie złożyli. Goście chcą bowiem walczyć do ostatniej kolejki o zajęcie miejsca „pierwszego spadkowego”, licząc na potknięcia organizacyjne innych ośrodków trzecioligowych. Wiślacy aktualnie zajmują właśnie tą pozycję w tabeli (15 miejsce) z dorobkiem 30 punktów przy bilansie 8 zwycięstw, 6 remisów i 19 porażek.

Drużyna Unii Tarnów wiosną zdobyła 20 oczek na co złożyło się 6 zwycięstw (Podhale Nowy Targ, Chełmianka Chełm, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Wólczanka Wółka Pełkińska, Avia Świdnik) oraz cztery remisy (ŁKS Łagów, Orlęta Radzyń Podlaski, Czarni Połaniec, Wisłoka Dębica). Jaskółki mogą pochwalić się zdobyczą 45 punktów w sezonie przy bilansie 11 zwycięstw, 12 remisów i 10 porażek, co daje aktualnie 11 miejsce w lidze. Jesienny mecz obu drużyn zakończył się zwycięstwem Unii 2:1

W ostatnim meczu sezonu szczególnie przed własną publicznością chcemy zainkasować 3 punkty. Wierzę, że zwycięstwo pozwoli nam zająć miejsce w pierwszej dziesiątce, co w roli beniaminka będzie niezłym osiągnięciem. Wszyscy zawodnicy są zdolni do gry. Zespół Sandomierza na pewno po ostatnim zwycięstwie będzie dążył do poprawy swojej zdobyczy punktowej, ale myślę, że plan na mecz i jakość zawodników będzie po naszej stronie.– powiedział trener Radosław Jacek.

Początek spotkania już jutro o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Tarnowie.

Bilety online do nabycia https://ekobilet.pl/e/unia-tarnow-vs-wisla-sandomierz-480459?evt=480459

#WspierajSwójLokalnyKlub