Skip to main content

Miniony weekend był niezwykle intensywny dla grupy Żaków trenującej w Akademii Piłkarskiej Unii Tarnów, którzy rozegrali sparing z KSPN Pogonią Kraków oraz wzięli udział w targach zajęć pozalekcyjnych w Galerii Tarnovia.

W sobotnie popołudnie, zawodnicy z roczników 2013 i 2014, rozegrali mecz kontrolny z kolegami z rocznika 2013 KSPN Pogoń Kraków. Spotkanie odbyło się na obiektach treningowych Naszej Akademii na dwóch boiskach równocześnie, więc dzieci miały okazję grać bez przerwy przez niespełna 2 godziny, tak jak miało to miejsce tydzień wcześniej, gdy do Tarnowa przyjechała drużyna Hutnika Kraków. Zespół gości, który w całości wystąpił w składzie złożonym z dzieci 2013, postawił bardzo wymagające warunki, szczególnie na boisku, na którym swój mecz rozgrywali młodsi zawodnicy Unii. Sprawdzian bardzo wartościowy i zapewne w niedalekiej przyszłości, oba zespoły spotkają się ponownie, tym razem na obiektach krakowskiego zespołu.

 

“Kolejny mecz z dużą ilością minut dla każdego z zawodników, co jest niezwykle istotne na każdym etapie rozwoju. Nic nie cieszy tak, jak mecz czy turniej i możliwość gry z rówieśnikami z innych klubów, a trzeba zaznaczyć, że od lipca, w każdy weekend rozgrywamy wiele wartościowych takich gier, dając możliwość udziału wszystkim dzieciom, niezależnie od stażu treningowego” – podsumowali rywalizację trenerzy Sebastian Greń i Paweł Popiela.

W meczu wystąpili: Dawid Graniczkowski, Eryk Nowak, Jan Czosnyka, Jan Fleszar, Kamil Kloc, Iwo Dochniak, Nikodem Buras, Michał Owsianka, Wiktor Lubera, Leon Tylko, Błażej Niemiec, Michał Burkat, Dawid Mucha, Julian Wójcik.

Przed meczem trenerzy tej kategorii wiekowej razem z kilkoma zawodnikami Akademii Unii Tarnów, udali się do Galerii Tarnovia, w której przez dwa dni odbywały się Targi zajęć pozalekcyjnych, a dzieci odwiedzające centrum handlowe, miały możliwość zagrać na boisku 1×1, które zostało przygotowane przez Nasz klub, otrzymując także upominki z logo ZKS Unia Tarnów. Sporo z nich już kontaktowało się z trenerami Akademii, deklarując chęć wstąpienia w biało-niebieskie szeregi.

Relację z tego wydarzenia możecie Państwo obejrzeć poniżej, prezentację naszego stanowiska zobaczycie Państwo od 16:25.

Galeria Tarnovia zaprasza na Targi Zajęć Pozaszkolnych