Skip to main content

W 23 kolejce III ligi Unia Tarnów podejmuje na Stadionie Miejskim Orlęta Radzyń Podlaski. Drużyna z województwa lubelskiego ze zmiennym szczęściem weszła w rundę wiosenną, zapowiada się więc bardzo ciekawy pojedynek.


Orlęta zajmują aktualnie 10 miejsce z dorobkiem 29 punktów. Wygrali 7 razy przy 8 remisach i 6 porażkach. Wiosnę rozpoczęli od wyjazdowego zwycięstwa z Tomasovią, następnie zremisowali z Czarnymi Połaniec i przegrali w Ostrowcu z tamtejszym KSZO. W 22 kolejce mecz z Wólczanką nie doszedł do skutku z powodu złego stanu boiska z uwagi na opady śniegu.

Jeśli chodzi o zespół Unii Tarnów, to po dwóch zwycięstwach (Podhale, Chełmianka), remisie (Łagów) oraz pechowej porażce z Cracovią, nastroje w drużynie są bojowe. Tarnowianie zajmują aktualnie 7 miejsce ze zdobyczą 32 punktów przy bilansie 8 zwycięstw, 8 remisów, 6 porażek. Do lidera brakuje nam 12 oczek, a dystans do dzisiejszego rywala wynosi 3 punkty, ale przy jednym meczu rozgranym więcej. Wyjazdowy mecz jaskółek rozgrany w rundzie jesiennej zakończył się zwycięstwem 2:0.

Niedzielne spotkanie przed naszą publicznością będzie bardzo ważne pod względem mentalnym. Chcemy przede wszystkim dać swoim kibicom możliwość zobaczyć dobre widowisko, a jednocześnie udowodnić sobie, że ostatnia porażka nie wpłynęła negatywnie na naszą formę. Przyjeżdża do nas zespół osiągający podobne wyniki i grający ciekawą piłkę dlatego musimy być odpowiednio zmotywowani i przede wszystkim skoncentrowani, aby zaprezentować wszystkie walory piłkarskie na swoim terenie. Drużyna w tygodniu prezentowała się dobrze dlatego jestem spokojny, że każdy zawodnik będzie w 100 procentach przygotowany na to wyzwanie. – powiedział trener Radosław Jacek

Początek spotkania przy Zbylitowskiej 3 już w najbliższą niedziele o godzinie 14:00. Bilety można nabywać przez system sprzedaży Ekobilet >>click<<