Skip to main content

Unia ponownie z kompletem punktów. Pierwsza drużyna jaskółek w sobotę odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo, pozostawiając w przegranym polu drużynę Podhala Nowy Targ.


Kibice którzy wybrali się na stadion na żywo wspierać naszych piłkarzy, na pewno wychodzili tego dnia zadowoleni z postawy drużyny. Od początku meczu inicjatywę posiadali zawodnicy Unii tworząc szybkie akcje bocznymi sektorami boiska. Dobrze i pewnie wyglądała nasza gra w obronie, która tworzyła zgrany monolit. Na prowadzenie wyszliśmy w 29 minucie wykorzystując rzut karny wykonywany przez aktualnie najlepszego strzelca drużyny Tomasza Palonka. Druga połowa wyśmienicie rozpoczęła się dla Unii. Dobrze “założony presing” i przechwyt w środkowej strefie boiska, pozwolił wyprowadzić szybki atak, który na raty wykorzystali Palonek z Sojda. Po zdobytej bramce dalej konsekwentnie realizowany plan przynosił nam kolejne akcje , które nie znalazły jednak drogi do bramki. Zespół gości w drugiej połowie miał kilka ciekawych akcji , ale dobrze w bramce spisywał się Piotr Zagórowski. Formalności w ostatniej akcji mecz dopełnił Dubas skutecznie finalizując podanie od “Palona”.

Cieszymy się z kolejnej wygranej tym bardziej że ta dzisiejsza była w końcu przekonująca. Myślę, że bardzo mocno zaskoczyliśmy Podhale swoim sposobem gry w dniu dzisiejszym. Jestem zbudowany postawą zespołu, ponieważ bardzo szybko poprzez tydzień pracy są wstanie dostosować się do zmiany ustawień w ataku i obronie, oraz jednocześnie funkcjonować według zasad jakie od roku wymagamy w naszym modelu gry. W dalszym ciągu z pokorą patrzymy na koniec rundy, bo tylko my z zespołem wiemy jak dużo zdrowia kosztowało nas odbicie od dna na, którym znaleźliśmy się w tej rundzie i z szacunku do wspólnej pracy nie chcemy tam wrócić. Teraz zawodnicy mają czas dla rodzin i swoich bliskich i już od wtorku zaczynamy misję “Lider” – powiedział Radosław Jacek, trener ZKS Unia Tarnów

ZKS Unia Tarnów – Podhale Nowy Targ 3:0 (1:0)

Bramki: Palonek, Sojda, Dubas.

Skład ZKS Unia Tarnów: Zagórowski – Łazarz, Kajpust, Węgrzyn – Adamski, Orlik(Wardzała) Bis, Kron (Chmielowski /Dubas), – Sojda , Palonek, Putin ( Biały)