Skip to main content

Już jutro czeka nas kolejny mecz po powrocie do Jaskółczego Gniazda. Unia Tarnów podejmie zespół Avii Świdnik, w tym sezonie należący do ligowej czołówki. Początek spotkania o godz. 15.


W jedenastu dotychczas rozegranych meczach Avia zdobyła 19 punktów. Złożyło się na nie 5 zwycięstw, 4 remisy i 2 porażki. Jednej z nich, dość zaskakującej doznała w minionej kolejce na własnym stadionie w pojedynku z KS Wiązownica. Warto zaznaczyć, że znakomicie spisuje się świdnicka defensywa. Zaledwie 7 straconych bramek jest najlepszym wynikiem w lidze. Niestety Jaskółki są na drugim biegunie tej klasyfikacji, co pokazał ostatni mecz w Kielcach przegrany 2-5. W zeszłym sezonie w Tarnowie byliśmy świadkami ciekawego pojedynku, który Jaskółki wygrały 3-2, po dwóch bramkach Marcina Sierczyńskiego i Artura Białego. Mimo problemów jakie trawią nasz zespół liczymy na powtórkę czerwcowego wyniku, choć już dziś wiemy, że znów zabraknie w naszej drużynie kilku zawodników z powodu urazów.
W najbliższą sobotę przyjdzie nam się mierzyć z jednym z mocniejszych zespół w tej lidze, który jest budowany od kilku sezonów. Dysponują duża jakością zawodników. Mój zespół natomiast musi cały czas patrzeć do przodu bo walka o utrzymanie, która niewątpliwie nas czeka powoduje, że musimy być gotowi pod względem motoryki, taktyki, a przede wszystkim psychiki na każde spotkanie nie patrząc na klasę rywala. Jak we wcześniejszych meczach również w najbliższym będziemy mieli swoje problemy kadrowe, które nie pomagają w stabilizacji składu. – powiedział trener Radosław Jacek
Bilety online w cenie 15 złotych, dzieci do lat 12 wstęp wolny. Dla pozostałych osób bilety w cenie 20 zł dostępne będą przed meczem przy wejściu na stadion od strony PKP.