Skip to main content

Unia przegrywa pojedynek z Avia Świdnik, choć do ostatniej minuty mogła sięgnąć po pełną pulę. Stracone punkty w takich okolicznościach na pewno zostawiają spory zawód i komplikują sytuację w tabeli pomimo, że symptomy wychodzenia z kryzysu były w tym meczu zauważalne.


W sobotę w jaskółczym gnieździe gościliśmy zespół Avii Świdnik. Jaskółki po ostatniej wysokiej porażce chciały przed własną publicznością pokazać się z dobrej strony. Mecz był prowadzony w dobrym tempie i każdy zespół dążył do zdobycia bramek. Unia od początku chciała przenieść piłkę na połowę rywala i utrzymać ją dalej od swojej bramki. Jedna z takich akcji przyniosła nam rzut karny, który na bramkę zamienił Patryk Orlik. Zespół gości szukał swoich szans po stałych fragmentach gry i akcjami w bocznych sektorach boiska. Po takiej akcji na dośrodkowanie z lewej strony zdecydował się Zając, a mocno naciskany Kajpust niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Druga połowa nie przyniosła korzystnych sytuacji aż do 92 minuty, kiedy po rzucie wolnym w bocznym sektorze boiska strzałem głową w długi róg bramki zwycięstwo gości dał Dobrzański.

Uważam, że potrafiliśmy dzisiaj toczyć zacięty pojedynek z bardzo mocnym zespołem Avii. W szatni panuje duża złość bo każdy ma świadomość zawodu jaki przyniosła ostatnia akcja meczu. Chcieliśmy wciągnąć gości na naszą połowę i otworzyć więcej miejsca na połowie rywali , ale brak spokoju w fazie przejścia z obrony do Ataku był dziśiaj mocno widoczny ponieważ zabrakło nam dłuższego utrzymania piłki i odpowiedzialności za nią. Avia szukała dzisiaj stałych fragmentów gry które potrafiła dobrze wykonywać, a jeden z nich zamieniła na bramki. Szkoda wyniku i braku choćby punktu, który byłby sprawiedliwy dla obu stron. Musimy dalej patrzeć w przyszłość z pozytywnym przekazem i do końca rundy szukać jak największej zdobyczy punktowej – powiedział trener Radosław Jacek

ZKS Unia Tarnów – Avia Świdnik 1:2 (1:1)

Bramki: Orlik (12-z karnego) – Kajpust (21), Dobrzyński (90+2).

Unia: Zagórowski – Sierczyński, Kajpust, Węgrzyn – Adamski (70′ Biały), Orlik (77′ Wardzała), Bis, Łazarz (87′ Suchowski), – Sojda, Palonek, Mida (46′ Putin).

Avia: Rosiak – Drozd (46′ Mykytyn), Midzierski, Kursa, Niewęgłowski (46′ Wdowiak), Dobrzyński, Uliczny, Kunca, Zając (70′ Kocoł), Rak (61′ Białek), Kompanicki (46′ Maluga).

Żółte kartki: Kajpust (faul), Łazarz (faul), Sierczyński (krytyka orzeczeń sędziego), Wardzała (faul), Sojda (krytyka orzeczeń sędziego)