Skip to main content

W 3 kolejce III ligi piłki nożnej, zawodnicy Unii Tarnów podejmą drużynę Stali Stalowa Wola. Dzisiejszy mecz będzie kolejną okazją do przełamania długiej passy porażek z tym przeciwnikiem, gdyż ostatni raz o zwycięstwo w oficjalnym meczu pokusiliśmy się 10 lat temu w rozgrywkach II ligi. 4 listopada 2012 Unia pokonała Stal 1:0 i od tego czasu wszystkie kolejne mecze padały łupem „Stalowych”


Nasz dzisiejszy rywal rozpoczął sezon on porażki z rezerwami Cracovii 2:4, oraz zwycięstwa z drużyną beniaminka z Wiązownicy 3:0. Drużyna Unii Tarnów w swoim pierwszym meczu uległa Sokołowi Sieniawa 0:2, by w kolejnym przywieźć komplet punktów z Radzynia Podlaskiego wygrywając 3:2.

Sobotni mecz dodał drużynie pozytywnej energii. Cały czas szukamy rozwiązań, które pomogą drużynie pokazać swoje walory. Na środową potyczkę jesteśmy w pełni sił i na pewno będziemy chcieli poszukać kolejnych punktów tym razem w Tarnowie. Ostanie mecze ze Stalówka były przegrane, ale szczególnie to wyjazdowe było w naszym wykonaniu bardzo dobre. Liczę, że w trzecim podejściu znajdziemy sposób na drużynę Stalowej Woli – powiedział trener Radosław Jacek.

Kolejny raz miejscem zmagań „Jaskółek” będzie Stadion TOSIR przy ulicy Piłsudskiego, gdyż w dalszym ciągu brak jest porozumienia w sprawie wspólnego użytkowania Stadionu Miejskiego w Mościcach z nowym włodarzem sekcji żużlowej, który jednocześnie jest jego tymczasowym zarządcą. Dla kibiców udostępnione będzie wejście od strony Parku Strzeleckiego, a dostać się na stadion można na dwa sposoby. Pierwszym jest zakup biletu w cenie 20 złotych tuż przed zawodami, a drugim sposobem jest ubranie koszulki Unii Tarnów i wstęp za darmo. Początek spotkania o godzinie 17:00.

#WspierajSwójLokalnyKlub