Skip to main content

Już w najbliższą sobotę czekają nas kolejne piłkarskie emocje. 14 sierpnia Jaskółki rozegrają II kolejkę zmagań w 3 Lidze. Biało-Niebieskich czeka wyprawa na Podhale. Rywalem tarnowian będzie drużyna NKP Podhale Nowy Targ.

Przypomnijmy, że w meczu inaugurującym rozgrywki w sezonie 2021/2022 drużyna Unii Tarnów zremisowała przed własną publicznością z MKS Podlasie Biała Podlaska. Zdobywcą gola dla tarnowian był powracający po kilku sezonach  do Jaskółczego Gniazda -Dawid Sojda. Wynik tego pojedynku został rozstrzygnięty w 92 minucie, kiedy to zamieszanie w polu karnym gospodarzy skutecznie wykorzystał Erwin Bahonko. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Drużyna z Podhala pierwszy mecz w nowym sezonie rozegrała na trudnym terenie w Wólce Pełkińskiej, gdzie mierzyła się z ekipą Wólczanki. Do przerwy Podhale prowadziło 1️:0️ po golu Adriana Szynki zdobytym w 28 minucie. Na początku drugiej połowy gospodarze zdobyli gola na 1:1, jednak w  68 minucie Patryk Serafin trafił precyzyjnie z dystansu i zapewnił zwycięstwo drużynie z Nowego Targu.

W zespole Jaskółek startującym pod egidą Grupy Azoty doszło do zmian na stanowisku trenera. Pawła Nowaka zastąpił Radosław Jacek, który oficjalny debiut trenerski zaliczy właśnie podczas sobotniego meczu.

“Jesteśmy pozytywnie nastawieni i jedziemy do Nowego Targu pokazać się z bardzo dobrej strony. Widzę w drużynie pozytywne emocje, a każdy z zawodników walczy o miejsce w 18-stce meczowej. Cały sztab od pierwszego treningu jest mocno zaangażowany w proces treningowy, a za tym idzie dobra atmosfera i skupienie drużyny na realizacji aspektów, które będziemy chcieli pokazać w zbliżającej się kolejce” – powiedział przed sobotnim spotkaniem szkoleniowiec Jaskółek Radosław Jacek

Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 17:30.