Skip to main content

W dniu dzisiejszym, po wielotygodniowych negocjacjach, kluby ZKS Unia Tarnów oraz ŻSSA Unia Tarnów doszły do porozumienia w sprawie warunków wspólnego użytkowania Stadionu Miejskiego w Tarnowie. Parafowane porozumienie było możliwe dzięki wypracowaniu zapisów zapewniających obu stronom równych warunków do prowadzenia działalności sportowej na tym obiekcie. Momentem przełomowym, dzięki któremu stanowisko obu stron uległo zbliżeniu, było włączenie się do rozmów Pana Wiesława Krajewskiego, posła ziemi tarnowskiej.


„Rozmowy były długie i trudne, gdyż obie strony z całej mocy stały przede wszystkim na straży interesów prowadzonej przez siebie sekcji, co jest oczywiście zrozumiałe. Punktem zwrotnym było włączenie się do negocjacji Pana Posła Wiesława Krajewskiego, który zaproponował szersze spojrzenie na sprawę tarnowskiego sportu i przyczynił się do wypracowania kompromisu zadowalającego obie strony. Cieszę się, że wracamy na Z3 jako prawdziwy współgospodarz Stadionu Miejskiego w Tarnowie – powiedział po podpisaniu porozumienia Artur Szklarz, Prezes Zarządu ZKS Unia Tarnów”

Pierwszy trening naszych zawodników na płycie głównej stadionu rozpoczął się dziś o godzinie 15:30, a stan murawy w stosunku do sytuacji z początku sierpnia uległ znacznej poprawie.

Premierowe domowe ligowe starcie biało-niebieskich planowane jest na dzień 1 października (sobota), Jaskółki podejmą zespół Wisłoki Dębica. Spotkanie zaplanowane jako impreza masowa odbędzie się z udziałem kibiców gości. Więcej szczegółów wkrótce.