Skip to main content

W 33 kolejce III ligi piłki nożnej, zawodnicy Unii Tarnów udadzą się do Stalowej Woli, by zmierzyć się z miejscową Stalą. Nasz najbliższy rywal jest na pewno jednym z największych rozczarowań tegorocznego sezonu, gdyż stosunek zainwestowanych przez klub środków w stosunku do uzyskanych celów sportowych, jest delikatnie mówiąc mocno niezadowalający.


Stal nie najlepiej weszła w rundę wiosenną notując w siedmiu meczach dwa remisy i aż pięć porażek. W związku z tym jeden z największych przedsezonowych kandydatów do awansu, odpadł z batalii o 2 ligę bardzo wcześnie. W rozegranych w tym sezonie spotkaniach nasz dzisiejszy rywal zdobył łącznie 45 punktów na co składa się 13 wygranych, 6 remisów i 13 porażek, co pozwala zajmować aktualnie 10 miejsce, tuż za plecami Jaskółek.  Biorąc pod uwagę budżety płacowe obu zespołów, nie dziwi fakt, że sympatycy ze Stalowej Woli uzyskany przez ich zespół w tym sezonie wynik, uznają za katastrofę.

Drużyna Unii Tarnów wiosną zdobyła 20 oczek na co złożyły się 6 zwycięstw (Podhale Nowy Targ, Chełmianka Chełm, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Wólczanka Wółka Pełkińska, Avia Świdnik) oraz cztery remisy (ŁKS Łagów, Orlęta Radzyń Podlaski, Czarni Połaniec, Wisłoka Dębica). Jaskółki mogą pochwalić się zdobyczą 45 punktów w sezonie przy bilansie 11 zwycięstw, 12 remisów i 9 porażek, co daje aktualnie 9 miejsce w lidze. Jesienny mecz obu drużyn zakończył się zwycięstwem „zielono-czarnych” 3:0

Po ostatnim zwycięstwie z bardzo mocnym rywalem będziemy chcieli pokazać się z dobrej strony. Ostatnie dwa mecze, które zostały do końca sezonu chcemy rozstrzygnąć na swoją korzyść. Mamy swoje cele do zrealizowania więc, motywacji nie zabraknie moim zawodnikom do końca sezonu.– powiedział trener Radosław Jacek.

Początek spotkania już dziś o 17:00 na Stadionie Miejskim w Stalowej Woli.

#WspierajSwójLokalnyKlub

Foto: Artur Gawle (tarnow.pl)