Skip to main content
Akademia Piłkarska

JUNIORZY MŁODSI POKONUJĄ GARBARNIĘ

By 5 września, 20216 września, 2021No Comments

W meczu 4. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych podopieczni trenera Radosława Jacka zwyciężyli na wyjeździe z drużyną Garbarnii Kraków 4:3. Po dwie bramki dla Jaskółek  zdobyli Mateusz Michalik oraz Oliwier Soprych.

Wtorkową rywalizację, która toczyła się w deszczowej aurze znakomicie rozpoczęliśmy prowadząc w 10 minucie 2:0. Pierwsza połowa to fajna kontrola meczu poprzez utrzymanie piłki. Na drugą połowę młode jaskółki wyszły mocno zmotywowane i już na początku powiększyły swoją przewagę do 3 bramek. Mecz po tej sytuacji stał się wyrównany, a końcowe fragmenty bardzo nerwowe dla naszej drużyny.

 

 

“Rozegraliśmy kolejny ciężki mecz w ciągu 48 godzin. Cieszy mnie postawą drużyny i podejście od samego początku meczu. Natomiast nie mogę przejść obojętnie wobec sytuacji, gdzie przy trzy bramkowym prowadzeniu doprowadzamy do tak nerwowej końcówki. Uważam , że tak ograni zawodnicy jakich mamy w drużynie, powinni zdecydowanie lepiej kontrolować to spotkanie. Nie zmienia to faktu, że zwycięstwo odnieśliśmy w pełni zasłużenie, dlatego duże brawa dla moich podopiecznych” – powiedział po spotkaniu trener Radosław Jacek.

 

 

Garbarnia Kraków – Unia Tarnów 3:4 (0:2)
Bramki: 59′, 67′ Pytko, 90′ Paczka – 5′, 47′ Michalik, 8′ Soprych, 64′ Soprych.

Garbarnia: Buczyński (66′ Łacina) – Blacha (83′ Podkowa), Dąbrowski (54′ Grzybowski), Hajduk (68′ Sikora), Kasia (46′ Pytko), Kmiecik, Kubiena (54′ Krasny), Paczka, Pliszka (63′ Słota), Skoczeń, Wojtaszek.

Unia: Lipka – Bednarek, Panek, Ludwin (46′ Dudra), Soprych, Mida (65′ Radzik), Banek (60′ Głuszczak), Moskal (85′ Szanjder), Michalik, Zbylut (46′ Klepacki), Gawełczyk.

Żółte kartki: Kasia, Dąbrowski – Lipka, Radzik.