Skip to main content

Adam Kokoszka został  dziś oficjalnie zawodnikiem ZKS Unia Tarnów. Jedenastokrotny reprezentant Polski, uczestnik Euro 2008, piłkarz mający na swoim koncie 165 występów w ekstraklasie, były zawodnik Wisły Kraków, Śląska Wrocław, FC Empoli czy Torpedo Moskwa, dołączył dziś do ekipy Jaskółek przygotowującej się do rundy rewanżowej 4 Ligi MZPN grupa wschodnia.

– Analiza rundy jesiennej wykazała, że pomimo najlepszego w lidze bilansu zdobytych bramek, tracimy ich jednocześnie trochę za dużo. Nasza obrona złożona jest zarówno z zawodników bardzo młodych jak i boiskowych weteranów, ale mimo tego brakowało nam prawdziwego lidera w tej formacji, przy którym wszyscy nabraliby większej pewności siebie. Wierzymy, że podpisany właśnie kontrakt z Adamem Kokoszką, zapewni nam spodziewane podniesienie jakości gry defensywnej i pomoże w skutecznym ataku najpierw na III, a później II ligę – powiedział po podpisaniu umowy Prezes Zarządu Klubu Sportowego ZKS Unia Tarnów, Artur Szklarz.

Doświadczony obrońca już w środę dołączył do treningów pierwszej drużyny, a w oficjalnym meczu w barwach Unii Tarnów będziemy mieli okazję go zobaczyć już jutro w sparingu z zajmującym aktualnie 12 pozycję w III lidze ŁKS-em Probudex Łagów.

– Cieszę się, że podpisałem umowę z klubem, który bardzo poważnie myśli o awansie do III, a później do II ligi. Wiem, że po dwóch z rzędu nieudanych barażach, prezesi klubu pokładają we mnie spore nadzieje związane z tym i najbliższym sezonem. Na pewno zrobię wszystko, aby jak najbardziej pomóc w realizacji zakładanych celów sportowych. Wiem także, że w drużynie są bardzo perspektywiczni nastolatkowie z tutejszej akademii i bardzo chętnie pomogę w ich rozwoju dzieląc się z nimi swoim piłkarskim doświadczeniem. Myślę, że przed nami bardzo dobry czas dla tarnowskich Jaskółek. – dodał były reprezentant Polski Adam Kokoszka.

W dalszym ciągu w klubie testowani są również inni zawodnicy pod kątem wzmocnienia rywalizacji na wszystkich pozycjach. Aktualnie w orbicie zainteresowań sztabu szkoleniowego jest 5 zawodników, a najbliższe dni i tygodnie zadecydują o ich przyszłości w naszej drużynie.

Adam Kokoszka jest na pewno naszym sporym wzmocnieniem, ale nie ostatnim w tym oknie transferowym. Sprawa awansu jest dla nas aktualnie absolutnym priorytetem i temu celowi podporządkowane jest wszystko w Unii Tarnów. Jak już wiemy decydenci naszego miasta przyznając nam na ten cel zaledwie 10 tysięcy złotych, praktycznie porzucili nas w misji zdobycia dla Tarnowa III ligi. Na szczęście niezawodna Grupa Azoty, firma Sokołów oraz lokalny biznes nadal wspierają nas w tym niezwykle ważnym dla tarnowskiego sportu zadaniu. W ostatnich 3 latach udało się zbudować w klubie solidne fundamenty na poziomie organizacyjnym i finansowym, co pozwala realnie wierzyć , że rok 2021 przyniesie nam sukces również w aspekcie sportowym. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w sporcie potrzebne jest również szczęście, natomiast uważam, iż tym razem pomożemy temu szczęściu naprawdę bardzo mocno – dodał Tomasz Matyjewicz; Przewodniczący Rady Nadzorczej ZKS Unia Tarnów

Witamy w biało niebieskiej rodzinie, życzymy powodzenia i wszyscy trzymamy kciuki. Bardzo mocno trzymamy kciuki!