Skip to main content

Jaskółki rozegrały kolejny sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek 4 Ligi . Był to pierwszy rozegrany mecz w szeregach ZKS Unia Tarnów dla pozyskanego w tym tygodniu Adama Kokoszki.

Mecz z trzecioligowym ŁKS Probudex Łagów zakończył się remisem 2:2, a gra naszych zawodników zwłaszcza w pierwszej połowie spotkania mogła się bardzo podobać. Spodziewany spokój w defensywie wniósł Adam Kokoszka, przy którym zarówno doświadczony Węgrzyn jak i nastoletni Matyjewicz wyglądali bardzo solidnie. Dobre 45 minut zostało podkreślone bramką zdobytą dla Unii przez zawodnika testowanego, który dość obiecująco zaprezentował się w tym meczu. Po przerwie obraz spotkania uległ sporej zmianie i Łagów szybko zdobył bramkę, uzyskując jednocześnie optyczną przewagę na boisku. Po kilkunastu minutach odpowiedzieliśmy jednak ładnym golem Wardzały i mecz się wyrównał.  Na kilka minut przed końcem bardzo dobrym uderzeniem zza pola karnego popisał się zawodnik gospodarzy i piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki strzeżonej przez Nowaka, wyrównując stan sparingu.  W samej końcówce jeszcze nasza młodzież – Bartosz Biś i Gabriel Kieroński – dwójkową akcją mogła dać nam pierwsze w tym roku zwycięstwo, ale niestety piłka sprytnie podcięta nad interweniującym bramkarzem minimalnie minęła słupek.

ŁKS Probudex Łagów – ZKS Unia Tarnów 2:2 (0:1)

Bramki dla Unii: zawodnik testowany III, Dominik Wardzała

I połowa (0:1) zawodnik testowany I (Lisak) – Węgrzyn, Kokoszka, Matyjewicz – Tyrka (Miłkowski), Orlik, Ostrowski (Krauze), Lopes (zawodnik testowany II), zawodnik testowany III, Popiela, Starzyk (Adamski)

II połowa (2:1) Lisak (Nowak) – Oszust, Mabassa, Malisz – Miłkowski (Dubas), Krauze (Biś), Nowak, zawodnik testowany II (Dubas) – Adamski (Kieroński), Wardzała, Biały