Skip to main content

W ubiegły weekend chłopcy z rocznika 2011 rozegrali w Szalowej pod  balonem, turniej Cutline Cup. Turniej stał na wysokim poziomie  sportowym, a zawodnicy Unii, z każdym rywalem starali się podejmować  odważne decyzje. Efektem tego było kilka widowiskowych bramek i  zespołowych akcji.

W sumie chłopcy rozegrali 13 spotkań, spędzając na  boisku 4 godziny. Pierwszego przeciwnikami drużyny z Tarnowa byli:  Górnik Zabrze, Hutnik Kraków, Karpaty Krosno, Champions Brzesko, Ziomki  Rzeszów, AP Piłkarskie Nadzieje Mielec, Skalanka Skała. Zaangażowanie i  dobra gra przełożyła się na awans do grupy srebrnej, w której to, w  niedzielny poranek, przyszło zmierzyć się z: Progressem Andrychów, FA  Leszno, Dunajcem Nowy Sącz, Reprezentacją Żywiecczyzny oraz ponownie z  Ziomkami Rzeszów i APPN Mielec. Większość spotkań w czasie całego  spotkania była bardzo wyrównana, a chłopcy zebrali kolejne bardzo cenne  doświadczenie. A już w najbliższy weekend rozegrany zostanie kolejny  turniej z cyklu Jaskółka Cup, który odbędzie się na sztucznym boisku  przy ul. Wojska Polskiego. Wezmą w nim udział zaprzyjaźnione kluby z  Tarnowa oraz regionu.

Skład: Kolak Jakub, Rzepka Filip, Rybski Karol, Michałek Miłosz, Szlachta  Kornel, Michalski Eryk, Fasula Nataniel, Tylko Jan, Grzenia Filip,  Warchałowski Jakub, Augustyn Jakub, Ostręga Adrian, Kaim Jakub,  Trancygier Ksawery, Poręba Maksymilian.

Trenerzy: Sebastian Greń, Marcin Zając

Trener Sebastian Greń: ,,Za nami kolejny bardzo intensywny tydzień, gdyż  wliczając weekendowe rozgrywki, w każdym mikrocyklu odbywamy w sumie 5-6  jednostek na zewnątrz. Bardzo cieszy duża chęć udziału naszych  zawodników zarówno w samych jednostkach treningowych, jak i w meczach  kontrolnych czy turniejach. Chłopcy mieli możliwość rywalizować z bardzo  wymagającymi przeciwnikami jak na przykład Górnik Zabrze czy Progress  Andrychów i te dwie drużyny były zdecydowanie poza obecnym zasięgiem,  jednak z pozostałymi ekipami gra była wyjątkowo wyrównana i żadnej z  nich, nie ustępowaliśmy na pewno pod względem indywidualnym, na który  kładziemy zdecydowany nacisk. Otrzymujemy także cenne informacje, co do  elementów, które wymagają doskonalenia w kolejnych miesiącach. W  najbliższą sobotę zaprosiliśmy kilka drużyn z regionu, z którymi co  jakiś czas rozgrywamy mecze kontrolne, by zmierzyć się w turnieju o
charakterze szkoleniowym.”