Skip to main content

Ósme wyjazdowe spotkanie w tym sezonie czeka już dziś zespół piłkarzy Unii Tarnów.  Pojedynek 8 kolejki III ligi zostanie rozegrany na boisku im Emila Wzorka w Tarnowie przy ulicy Piłsudskiego 32. Kolejny mecz rozegrany poza własnym boiskiem ma związek z oczekiwaniem na zakończenie dzierżawy Stadionu Miejskiego przez spółkę żużlową (umowa obowiązuje do 30 września), co otworzy możliwość powrotu Unii Tarnów do “Jaskółczego Gniazda”


Nasz najbliższy rywal zanotował dotychczas cztery porażki, jeden remis oraz dwa zwycięstwa i z dorobkiem 7 punktów zajmuje 14 miejsce w ligowej tabeli. Różnice punktowe nie są jednak duże i strata Chełmianki do miejsca w Top10 to zaledwie 2 punkty. Drużyna Unii Tarnów na starcie rozgrywek również czterokrotnie kończyła mecz bez punktów, ale w trzech meczach odniosła zwycięstwa dlatego przewaga nad naszym dzisiejszym rywalem wynosi 2 oczka. Tegoroczne rozgrywki są niezwykle wyrównane czego potwierdzeniem jest choćby fakt że na dzień dzisiejszy strata jaskółek do 2 miejsca w tabeli wynosi 4 punkty.

Dwa zwycięstwa dodały nam pewności siebie. W sobotę czeka nas bardzo ważne spotkanie z dobrym zespołem, który na pewno nie jest zadowolony z punktów jakie zgromadził w tym sezonie. My natomiast chcemy przełamać niemoc boiska na Piłsudskiego które do tej pory nie jest naszym handicapem. Sumienie pracowaliśmy w tym tygodniu nad fazą obrony, która będzie istotna w najbliższym spotkaniu. Do kadry meczowej wraca Adrian Kajpust, natomiast ponownie urazu doznał Bartek Biś, a Piotrek Łazarz leczy uraz więzadeł przyśrodkowych w kolanie i tych zawodników nie zobaczymy w dzisiejszym meczu.- powiedział Radosław Jacek, trener ZKS Unia Tarnów

Bilety w cenie 15 zł oraz bilety ulgowe w cenie 5 zł przeznaczone dla młodzieży do 18 roku życia, dostępne są tylko w sprzedaży online: https://ekobilet.pl/e/mecz-pilkarski-490347?evt=490347

Dostępne będą również bilety tradycyjne w dniu meczu w cenie 20 zł, które będzie można zakupić przy wejściu na stadion od strony Parku Strzeleckiego.

Dzieci do 12 roku życia wstęp bezpłatny.

Miejscem zmagań „Jaskółek” będzie Stadion imienia Emiliana Wzorka przy ulicy Piłsudskiego 32. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00.