Skip to main content

Uprzejmie informujemy, iż po pojawieniu się doniesień medialnych w zakresie meczów rozegranych pomiędzy naszą drużyną, a Wieczystą Kraków i Koroną Kielce, Zarząd Klubu ZKS Unia Tarnów wykonał analizę wskazanych w artykule spotkań ligowych, a także przeprowadził rozmowę ze sztabem i radą drużyny. W wyniku wewnętrznego postępowania, nie stwierdzono podstaw do uprawdopodobnienia się przypuszczeń występującego anonimowo „byłego pracownika firmy bukmacherskiej”, a w związku z tym na obecnym etapie sprawy nie wszczęto postępowania dyscyplinarnego w stronę któregokolwiek z zawodników naszej drużyny.

Powodów słabszych występów w pierwszej części rundy upatruje się w aspektach sportowych m.in. fakcie mniejszej liczebnie kadry zawodniczej na ten sezon, obniżki formy części zawodników spowodowanej utrudnionym okresem przygotowawczym oraz strategii ogrywania bardzo młodych młodzieżowców (głównie roczniki 2005 i 2004) często w liczbie większej niż wymagana przepisami 3 ligi.

Niemniej jednak z uwagi na zachowanie szczególnej ostrożności Zarząd Klubu Sportowego ZKS Unia Tarnów zwrócił się z prośbą do Polskiego Związku Piłki Nożnej o pomoc w zakresie interpretacji opisanych zdarzeń, uzyskania dodatkowych informacji, a także zadeklarował pełną dyspozycyjność i chęć współpracy z organami związkowymi i innymi podmiotami w tym zakresie.

Ze sportowym pozdrowieniem.

Artur Szklarz – Prezes Zarządu ZKS Unia Tarnów.