Skip to main content

Wielka Sobota nie będzie dobrze kojarzyć się zawodnikom Unii Tarnów, którzy wybrali się na mecz 24 kolejki 3 ligi grupy 4. Starcie z Siarką Tarnobrzeg było bowiem dla Jaskółek srogą lekcją pokory, a przegrana 5:1 przesunęła biało niebiskich na 11 miejsce w tabeli.


Siarka od początku spotkania była stroną atakującą z determinacją dążącą do zdobycia gola. Jaskółki wprawdzie opierały się naporowi gospodarzy, ale gra toczyła się głównie na naszej połowie i nie potrafiliśmy utrzymać piłki z daleka od naszej bramki. Obrona uwijała się jak w ukropie, ale mnogość strat i niecelnych zagrań w ofensywnych formacjach powodowała, że piłka wracała w okolice pola karnego Mateusza Zająca niczym  bumerang.

Worek z bramkami rozwiązał się w 30. minucie. Wtedy po zagraniu z lewej strony w pole karne najpierw w słupek trafił Yatsenko, a potem piłkę do bramki dobił Agudo. Kolejna bramka padła już dwie minuty później, gdy po zagraniu w głąb pola karnego od Kamila Adamka głową wykończył Yatsenko.

Na początku drugiej połowy próbowaliśmy odrabiać straty, ale rywal szybko podcina skrzydła “Jaskółkom”. Stały fragment gry i Kacper Józefiak w 60 minucie gry bardzo łatwo umieszcza piłkę w naszej bramce. Trzy minuty później Yatsenko najpierw wywalczył dość kontrowersyjny rzut karny, a następnie zamienił go na kolejnego gola. Było w zasadzie po meczu i honorowe trafienie Kacpra Nytki nie mogło stać się sygnałem do odrabiania strat, gdyż już 2 minuty później Paweł Mróz zaliczył piąte trafienie dla Siarki.

Trafiliśmy dzisiaj na bardzo dobrze funkcjonująca drużynę gospodarzy z którą nie byliśmy w stanie nawiązać dziś równorzędnej rywalizacji. Mieliśmy duże problemy z szybką kombinacyjną grą Siarki. To co wychodziło nam w meczach z innymi zespołami z czołówki ligi dzisiaj nie sprawdziło się z dobrze grająca drużyna z Tarnobrzega. Trzeba oddać klasę rywala i pogratulować im zasłużonego zwycięstwa. Przed nami kluczowe mecze, do których będziemy chcieli się optymalnie przygotować. Na koniec chciałbym podziękować naszym kibicom, którzy licznie wspierali zespół w Tarnobrzegu i mimo wysokiej porażki docenili wysiłek jaki włożyli w mecz zawodnicy. – powiedział trener Radosław Jacek

Siarka Tarnobrzeg – Unia Tarnów 5:1 (2:0)
Bramki: Ivan Agudo 30, Oleksandr Yatsenko 32, 60 z rzutu karnego, Kacper Józefiak 64, Paweł Mróz 80 – Kacper Nytko 79.
Unia: Zając – Matyjewicz, Kajpust, Sierczyński – Łazarz, Orlik (40’Putin), Jacak, Węgrzyn (69’ Nytko) – Wardzała (83’ Biś), Biały (83’ Starzyk), Mida (69’ Kieroński)
Siarka: Kowal – Bierzało, Józefiak, Duda – Kwaśniewski (76; Mróz), Tyl (76’ Kaliniec), Rogala, Sulkowski (65’ Janeczko) – Agudo, Yatsenko (76’ Bieniarz), Adamek.