Skip to main content

W 24 kolejce III ligi zawodnicy Unii Tarnów udadzą się do Tarnobrzegu, gdzie zagrają z miejscową Siarką. Wyjazdowy mecz z aspirującym do awansu rywalem, będzie dla “Jaskółek” szansą na przełamanie serii trzech kolejnych meczów bez zwycięstwa.


Nasz najbliższy rywal to aktualny wicelider tabeli tracący do prowadzącej Cracovii 2 punkty. W rozegranych wiosną pięciu spotkaniach zdobyli 10 punktów, a w całym sezonie zebrali ich już 45, wygrywając 13 razy przy 4 porażkach i 6 remisach. Podczas sobotniego meczu w składzie Siarki nie zobaczymy pauzującego za kartki Marcina Stefanika, który jest najlepszym strzelcem najbliższego rywala „Jaskółek”.

Drużyna Unii Tarnów wiosną zdobyła 8 oczek. Jaskółki mogą pochwalić się zdobyczą 33 punktów przy bilansie 8 zwycięstw, 9 remisów i 6 porażek, co daje aktualnie 9 miejsce w lidze. Niestety w najbliższym spotkaniu nie zobaczymy Dawida Sojdy ukaranego przez komisję dyscyplinarną PZPN karą trzech meczów dyskwalifikacji, co jest konsekwencją czerwonej kartki otrzymanej w meczu z Orlętami Radzyń Podlaski.

Zdajemy sobie sprawę jak ciężkie spotkanie czeka nas w najbliższym meczu. Zespół Siarki to czołowa drużyna Ligi z dużą ilością jakościowych zawodników. Musimy być odpowiednio skoncentrowani i świadomi w rozegraniu piłki. Do sukcesu w tym meczu będzie potrzebna duża odpowiedzialność i utrzymanie agresji, oraz intensywności w grze obronnej tak ,aby przestrzenie między formacjami były jak najmniejsze. Liczę na kolejny dobry mecz wykonaniu swoich podopiecznych. – powiedział trener Radosław Jacek

Początek spotkania w Tarnobrzegu o godzinie 12:00.