Skip to main content

W najbliższą sobotę Unia Tarnów pojedzie na wyjazd do Maniowych, gdzie zagra spotkanie z liderem naszej grupy – Lubaniem.

Zarówno dla Jaskółek, jak i Lubania będzie to na pewno duży sprawdzian umiejętności. Spotyka się przecież lider z wiceliderem. Unia traci jednak do Lubania 5 punktów, a gospodarze wciąż mają rozegrany jeden mecz mniej. Jeżeli uda się wygrać w Maniowach to nietrudno policzyć, że zbliżymy się do lidera na odległość zaledwie 2 punktów.

Lider bez porażki!

Lubań to w tym sezonie drużyna poukładana. W zeszłym sezonie po 14 rozegranych spotkaniach miała aż 5 porażek. Na koniec rundy zajęła wysokie, ale patrząc na obecny sezon, dopiero 5. miejsce. Obecnie na jesień 2020 roku radzi sobie o “niebo” lepiej i z pewnością jest jednym z faworytów do wygrania IV ligi małopolskiej wschodniej. Po 14 spotkaniach Lubań nie przegrał żadnego(!) meczu, a wygrał aż 12 z nich! Piłkarze z Maniowych wprawdzie mogli niektóre wygrane mecze zremisować, ale umieją zdobywać bramki w ostatnich 20 minutach spotkania. Aż w czterech wygranych meczach zdobywali bramki na wagę zwycięstwa po 70 minucie spotkania, z czego aż dwie w doliczonym czasie gry – przeciwko Wolanii i Tarnovii.

Zespół gospodarzy sobotniego spotkania ma jednak jeden wielki atut w postaci Brazylijczyka – Marcinho. Piłkarz ten w 10 spośród 14 rozegranych spotkań trafiał do siatki. I to nie pojedynczo! W tych 10 meczach udało mu zdobyć aż 18 goli, kilkukrotnie zdobywając bramki na wagę zwycięstwa. Ogólnie jednak rzecz biorąc Lubań rozpoczął serię 5 wygranych z rzędu po remisie z Wierchami Rabka Zdrój. Z pewnością będzie chciał ją podtrzymać, zwłaszcza na swoim terenie.

Unia jednak pozostaje w tej samej sytuacji. 5 ostatnich spotkań w wykonaniu Jaskółek to 5 wygranych. Tarnowianie na pewno będą chcieli znaleźć sposób na sforsowanie obrony rywala. Wartym odnotowania jest też fakt, że nigdy z Lubaniem nie przegraliśmy. Historia pojedynków przemawia zdecydowanie na naszą korzyść i trzeba ją kultywować.

Mecz odbędzie się w sobotę 14 listopada o godzinie 13. Na naszym profilu Facebookowym znajdziecie konkurs, w którym można wygrać dostęp do transmisji na żywo z tego jakże ważnego spotkania. Zapraszamy!