Skip to main content

Unia Tarnów  odnosi zwycięstwo w meczu z outsiderem. Trzy punkty dopisane do ligowej tabeli pozwalają na opuszczenie strefy spadkowej i zbliżenie się do zespołów w Top10 na odległość 4 punktów.


W sobotę do Połańca wybrali się zawodnicy Unii Tarnów na bardzo istotny mecz dla układu tabeli jak również dla sfery mentalnej na finiszu rundy jesiennej. Mecz był toczony w ciężkich warunkach do których szybciej dostosowali się gospodarze. Szczególnie po zagraniach ze stałych fragmentów gry potrafili zbliżyć się do naszej bramki, ale bardzo skutecznie w naszym polu karnym zachowywali się nasi zawodnicy nie dopuszczając do groźnych sytuacji. Brakowało Unii w tej części spotkania dokładniejszego rozegrania piłki,  które pozwoliłoby nabrać większej pewności w grze i utrzymać piłkę dalej od naszej bramki. Druga odsłona to zdecydowanie lepsza gra przy piłce, gdzie z dobrej strony biorąc ciężar gry na swoje barki pokazywał się Viktor Putin. Częściej przebywaliśmy na połowie Czarnych doprowadzając do kilku niezłych sytuacji. Widać było, że zawodnicy czują rangę spotkania i obydwu zespołom brakowało dużej swobody w grze. Decydujący cios zadali Uniści na raty egzekwując “11” podyktowaną na Szymonie Adamskim, a skuteczną dobitką po strzale Orlika popisał się Tomasz Palonek.
Nie był to wielki mecz, ale na taki też się nastawialiśmy. Widać było, że nikt nie chciał popełnić prostych błędów, które mogłyby rzutować na stratę bramki i w konsekwencji brak zdobyczy punktowej. Uważam, że w pełni zrealizowaliśmy swój plan na ten mecz, a zawodnicy pokazali duża wolę walki utrzymując pełne zaangażowanie do ostatniej akcji meczu. W 1 połowie nie mogliśmy skontrolować gry, ponieważ mieliśmy problemy z fazą przejścia z obrony do ataku. Często za szybko traciliśmy piłkę doprowadzając do groźnych stałych fragmentów gry. Na boisku w Połańcu nie jeden zespół straci punkty dlatego cieszę się, że my z bardzo trudnego terenu wywozimy komplet oczek pokazując zdecydowanie lepszą grę w drugiej odsłonie. Na ten moment liczą się punkty, a styl do końca rundy musi zejść na dalszy plan, bo najważniejsze jest skuteczne realizowanie planu przez zawodników i walka o komplet oczek w każdym spotkaniu. Gratuluję zwycięstwa drużynie, które pomoże nam lepiej przygotować się do kolejnej bitwy w “jaskółczym gnieździe” na którą zapraszam wszystkich kibiców Unii. – powiedział Radosław Jacek, trener ZKS Unia Tarnów.
Czarni Połaniec – ZKS Unia Tarnów 0:1(0:0)
Bramka: 83′ Tomasz Palonek
Skład ZKS Unia Tarnów: Zagórowski – Sierczyński, Kajpust, Węgrzyn – Adamski, Orlik, Bis, Kron ( Dubas), – Biały (Chmielowski ), Palonek, Putin ( Wardzała)