Skip to main content

Marcin Sierczyński podpisał w dniu dzisiejszym umowę z Unią Tarnów. Ten doświadczony 30 letni obrońca związał się z naszym klubem 2 letnią umową.

– Jest to pierwsze z zapowiadanych wzmocnień naszej drużyny. Wierzymy, że spore ligowe doświadczenie tego zawodnika zaprocentuje w realizacji naszych planów. Marcin potrafi zagrać zarówno w obronie jak i na wahadle i będzie na pewno dużym atutem Jaskółek w nadchodzącym sezonie i jestem pewny, że gra przy takim zawodniku uskrzydli naszą młodzież – powiedział po podpisaniu umowy Przez Zarządu Artur Szklarz.

Marcin Sierczyński to były zawodnik pierwszoligowego PGE GKS Bełchatów, gdzie grał od rundy wiosennej 2018 roku. Doświadczenie zdobywał także w Zagłębiu Sosnowiec, gdzie wystąpił w 52 meczach zaplecza Ekstraklasy oraz Pucharze Polski, w którym w sezonie 2015/16 dotarł aż do półfinału. W lipcu 2017 roku, po wielu latach w Sosnowcu, Marcin trafił do pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała, gdzie zagrał w pięciu spotkaniach ligowych oraz jednym pucharowym, skąd następnie trafił do Bełchatowa.

– Cieszę się z podpisanego właśnie porozumienia i z tego, że mogę brać udział w tak ciekawym projekcie. Wydaje mi się, że budowana tutaj drużyna na pewno przyniesie sporo radości miejscowym kibicom, których z tego miejsca serdecznie pozdrawiam – powiedział nowy nabytek Jaskółek, Marcin Sierczyński