Skip to main content

W 29 kolejce III ligi piłki nożnej, zawodnicy Unii Tarnów podejmą na Stadionie Miejskim w Tarnowie drużynę Wólczanki Wółka Pełkińska. Sobotni mecz z ostatnim w tabeli zespołem będzie doskonałą okazją do ugruntowaniu miejsca w TOP10 tegorocznych rozgrywek.


Wólczanka wiosną zwyciężyła tylko raz (Tomasovia Tomaszów Lubelski), siedmiokrotnie uznała wyższość rywali (Chełmianka Chełm, ŁKS Łagów, Siarka Tarnobrzeg, Sokół Sieniawa, Czarni Połaniec, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Wisłoka Dębica) oraz dwukrotnie remisowała (Cracovia, Orlęta Radzyń Podlaski). W rozegranych w tym sezonie spotkaniach zdobyła łącznie 14 punktów przy 3 wygranych, 5 remisach i 20 porażkach. Najbliższy rywal Jaskółek zajmuje aktualnie ostatnie 18 miejsce w tabeli i zachował już tylko matematyczne szanse na pozostanie w szeregach trzecioligowców.

Drużyna Unii Tarnów wiosną zdobyła 13 oczek na co złożyły się 3 zwycięstwa (Podhale Nowy Targ, Chełmianka Chełm, Tomasovia Tomaszów Lubelski) oraz trzy remisy (ŁKS Łagów, Orlęta Radzyń Podlaski, Czarni Połaniec). Jaskółki mogą pochwalić się zdobyczą 38 punktów w sezonie przy bilansie 9 zwycięstw, 11 remisów i 8 porażek, co daje aktualnie 9 miejsce w lidze. Jesienny mecz obu drużyn zakończył się zwycięstwem Unii 3:0.

Drużyna po ostatnim meczu jest podrażniona i wierzę, że każdy z zawodników będzie chciał tą sportową złość pokazać na boisku. W zespole panuje dobra rywalizacja i jutro swoje szanse otrzymają kolejni zawodnicy – powiedział trener Radosław Jacek.

Początek spotkania w sobotę 14 maja na Stadionie Miejskim w Tarnowie o godzinie 13:00.

Bilety w cenie 15 złotych dostępne są online pod tym linkiem. Zapraszamy mieszkańców Tarnowa na mecz piłkarski klubu stawiającego na wychowanków i tarnowską młodzież!

#WspierajSwójLokalnyKlub