Skip to main content

Zawodnicy Unii Tarnów w meczu 29. kolejki III ligi pokonali, znajdującą się na ostatnim miejscu w tabeli, Wólczankę Wólka Pełkińska 2:1 po bramka Viktora Putina i Artura Białego. Dzięki zwycięstwu w tym meczu Jaskółki zapewniły sobie utrzymanie w 3 lidze na 5 kolejek przed zakończeniem sezonu. 


Nie było to porywające widowisko, ale najważniejsze są 3 punkty, które już matematycznie dało nam utrzymanie w gronie trzecioligowców. Sam mecz był słaby w naszym wykonaniu. Brakowało kontroli nad meczem. Zdecydowanie słabiej organizowaliśmy się w fazie przejścia z ataku do obrony. Mimo słabszej dyspozycji potrafiliśmy stworzyć kilka 100% sytuacji, które nie zostały zamienione na bramki – powiedział trener Radosław Jacek.

Unia Tarnów – Wólczanka Wólka Pełkińska 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Putin 21, 1:1 Diumasumbu 35, 2:1 Biały 64.

Żółte kartki: Jacak – Kalemba, Lorek, Michalski, Soboń, Kyciński (dwie).

Czerwona kartka: Kyciński (81. min).

Unia: Kieliszek – Sierczyński, Kajpust, Węgrzyn – Adamski (59 Nytko), Biś, Jacak (68 Wardzała), Orlik (46 Biały), Mida (68 Dubas) – Putin (88 Łazarz), Sojda.

Wólczanka: Dutka – Kędzior, Petryk, Pawłowski, Michalski (80 Hrapko) – Dolinskyi, Soboń (68 Czernicki) – Kalemba, Lorek (68 Kyciński), Diumasumbu, Durda (62 Pietluch).

Sędziował: Maciej Kuropatwa (Katowice).