Skip to main content

Unia Tarnów występująca jako beniaminek w I lidze futsalu radzi sobie naprawdę obiecująco! Choć pierwsza część rundy była lepsza to w pewnym momencie byliśmy nawet na podium. Z pewnością jesteśmy nawet dla czołówki ligi groźnym rywalem.

“Jaskółki” przeszły przed sezonem diametralną przemianę drużyny. W II lidze futsalu głównymi postaciami zespołu byli przede wszystkim zawodnicy IV-ligowego zespołu piłkarskiego. Po awansie do I ligi spośród piłkarzy seniorskiej drużyny, w futsalowej gra tylko Dominik Wardzała, który z resztą radzi sobie doskonale na obu frontach. Oprócz niego w zespole pozostali także Adrian Pasek, Konrad Fryś czy Dominik Strzelecki. W Unii pojawiły się nowe twarze.

Przede wszystkim Tomasz Grzesiak, Wojciech Przybył, Jakub Wałach, Mateusz Mroczka, Tomasz Armatys, Konrad Podobiński, Michał Sieńczak, Piotr Jodłowski czy Konrad Stańczyk. Zawodnicy z miejsca stali się postaciami wiodącymi w zespole. Od początku pokazują na co ich stać i spisują się na miarę oczekiwań. Najczęstsza “piątka” jaka wychodziła na plac gry to Wałach, Mroczka, Grzesiak, Przybył i Podobiński. Oczywiście ich stali zmiennicy, czyli m.in. Stańczyk, Wardzała, Fryś czy Armatys to także zawodnicy zasługujący na grę w I lidze. Widać to po wkładzie w zespół, chociażby w postaci zdobytych bramek.

12 meczów – 5 zwycięstw, 3 remisy, 4 porażki – 50 bramek strzelonych – 50 bramek straconych

u siebie: 7 meczów – 4 zwycięstwa, 1 remis, 2 porażki – 33 bramek strzelonych – 26 bramek straconych

na wyjeździe: 5 meczów – 1 zwycięstwo, 2 remisy, 2 porażki – 17 bramek strzelonych, 24 bramki stracone

12 rozegranych spotkań I ligi futsalu

Unia spośród 12 rozegranych meczów wygrała pięć, trzy zremisowała i cztery przegrała. “Jaskółki” po 8. kolejce były już nawet na 3. pozycji w tabeli I ligi futsalu. Zaliczyły jednak słabą końcówkę, bo na cztery ostatnie spotkania aż trzy przegrały. Mierzyły się jednak z czołowymi ekipami Górnika Polkowice, Heiro Rzeszów i Futsalu Nowiny. Mimo wszystko, szczególnie w meczach z liderem z Polkowic i wiceliderem z Rzeszowa, punkty były w zasięgu. Do około 35. minuty utrzymywał się wynik remisowy. Notowali jednak dużo słabsze końcowe minuty i musieli zaznać smaku porażki. Jak na ten moment, zajmują spokojne 7. miejsce w tabeli z 18 punktami na koncie.

Futsal Nowiny (d) 2:2 – Gole: Przybył, Grzesiak

BSF Bochnia (w) 2:8 – Grzesiak x2

AZS UMCS Lublin (d) 4:2 – Grzesiak x2, Stańczyk, Wałach

Kamionka Mikołów (w) 5:5 – Wardzała x2, Podobiński, Grzesiak, Przybył

Gwiazda R. Śl. (d) 6:4 – Mroczka x3, Grzesiak x2, Wardzała

Sośnica Gliwice (w) 3:3 – Armatys x2, Grzesiak

GKS Tychy (d) 8:5 – Grzesiak x3, Mroczka x3, Podobiński, Armatys

Stal Mielec (d) 7:2 – Armatys, Podobiński, Mroczka, Wardzała, Grzesiak, Przybył, Stańczyk

Heiro Rzeszów (d) 5:7 – Grzesiak x3, Przybył, Podobiński

Górnik Polkowice (d) 1:4 – Armatys

AZS AWF Wrocław (w) 4:2 – Grzesiak x2. Przybył, Podobiński

Futsal Nowiny (w) 3:6 – Grzesiak x2, Wardzała

Strzelcy bramek dla Unii

Warto wyróżnić Grzesiaka, który nie strzelił gola tylko w jednym spośród dwunastu rozegranych spotkań – przeciwko liderowi z Polkowic. Dzięki doskonałym statystykom Tomek ma już 20 bramek na koncie i jest czołowym strzelcem rozgrywek I ligi futsalu.

20 goli – Tomasz Grzesiak

7 goli – Mateusz Mroczka

5 goli – Wojciech Przybył, Tomasz Armatys, Konrad Podobiński, Dominik Wardzała

2 gole – Konrad Stańczyk

1 gol – Jakub Wałach

Dziękujemy za dotychczasowe emocje i czekamy na kolejne! Najbliższa kolejka dopiero jednak w styczniu. Zagramy u siebie z BSF-em Bochnia, z którym w 2. kolejce przegraliśmy 2:8.