Skip to main content

W 21. kolejce III ligi piłkarze Unii Tarnów podejmowali aktualnie trzeci zespół tabeli ŁKS Probudex Łagów. Emocji w meczu nie brakowało, ale pojedynek ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem i podziałem punktów.


To pierwsze punkty stracone przez podopiecznych trenera Radosława Jacka w rundzie wiosennej. Podobnie zresztą jak przyjezdnych, którzy wystartowali wiosną równie skutecznie jak “Jaskółki”, zdobywając komplet punktów w dwóch pierwszych kolejkach. Początek meczu dla przyjezdnych, którzy przez pierwsze 15 minut bardzo mocno napierali na naszą bramkę. Defensywa spisywała się jednak wyśmienicie, a od 25 minuty zaczęliśmy narzucać rywalom swoje warunki gry. Tak też było w drugiej połowie i tylko w końcowych minutach meczu ponownie zarysowała się przewaga gości.

Ciężki mecz za moim zespołem. Słabo weszliśmy w to spotkanie i przez pierwsze 25 minut pozwalaliśmy gościom za łatwo prowadzić grę czego konsekwencją była dogodna okazja w 6 minucie. Cieszy fakt , że po tym okresie wróciliśmy na właściwe tory i do końca meczu kontrolowaliśmy wydarzenia boiskowe. Szczególnie w drugiej połowie nasza przewaga wzrosła i w tej części gry potrafiliśmy utrzymać się przy piłce i konstruować dobre sytuacje. Szanujemy punkt zdobyty z trudnym rywalem, ale w zespole panuje niedosyt, ponieważ mamy odczucie, że niewiele brakowało, aby w kolejnym meczu zainkasować trzy punkty. – powiedział trener Radosław Jacek.

Warto zaznaczyć, że po 3 kolejkach Unia Tarnów jest jedynym zespołem w lidze, który nie stracił jeszcze bramki! Jest to tym bardziej cenne, że dotychczasowi rywale biało-niebieskich w pozostałych 2 meczach zaaplikowali swoim przeciwnikom od 5 do 7 bramek. Sytuacja taka ma miejsce pomimo tego, że w dzisiejszym spotkaniu naszej prawej flanki broniło dwóch nastoletnich juniorów; wahadłowy Mida (2005 rocznik), środkowy obrońca Matyjewicz (2004 rocznik). Tym samym “Jaskółki” wciąż są zespołem z najmłodszymi młodzieżowcami desygnowanymi do gry w pierwszym składzie na tym szczeblu rozgrywkowym, a jednocześnie idą za tym dobre wyniki drużyny.

Za tydzień, w sobotę 2 kwietnia, piłkarze ZKS Unia Tarnów udają się do Rącznej, gdzie zmierzą się z kolejną czołową drużyną 3 ligi, Cracovią II Kraków. Mecz rozpocznie się o godzinie 12.

ZKS Unia Tarnów – ŁKS Probudex Łagów 0:0
Skład Unii Tarnów: Zając – Matyjewicz, Kajpust, Sierczyński – Mida (Dubas 46’), Orlik, Jacak (Putin 40’), Węgrzyn (Nytko 68’) – Wardzała, Biały (Starzyk 87’), Sojda
Żółte kartki: Mida – Mydlarz, Bielka, Rogala
Sędziował: Mariusz Myszka