Skip to main content

Futsaliści zespołu Unii Tarnów rozpoczęli przygotowania do nadchodzącej rundy rewanżowej 1. Ligi Futsalu!

W poprzedniej rundzie zespół Jaskółek spisywał się na miarę oczekiwań, jednak zaliczył słabszą końcówkę. Ostatecznie przed przerwą zimową uplasował się na 7. pozycji z dorobkiem 18 punktów. Był nawet moment, że zajmował 3. pozycję w tabeli i mógł wskoczyć na miejsce zarezerwowane dla wicelidera. Unii nie udało się jednak pokonać Heiro Rzeszów, a wraz z tym meczem rozpoczęła się słabsza passa. Więcej o rundzie jesiennej w wykonaniu Jaskółek przeczytacie w podsumowaniu rundy.

Do tej pory Unia już rozegrała 3 spotkania sparingowe. Pierwszy przegrała z zespołem Zakładów Mechanicznych Tarnów – 2:6. Dwa kolejne natomiast padły łupem Jaskółek. Pokonały najpierw BSF Busko Zdrój w wymiarze 6:5, a później rozprawiły się z rywalem ligowym, Heiro Rzeszów w stosunku 2:1.

Podopieczni Jakuba Drwala w następnym spotkaniu towarzyskim zmierzą się z ekipą Futsalu Nowiny, z którą to rozegrali już oba spotkania ligowe. Przed własną publicznością zremisowali 2:2, by na wyjeździe doznać porażki 3:6. Drużyna rozegra jeszcze minimum 2 spotkania sparingowe przed kolejną rundą. Nie wiadomo jeszcze jaki będzie ostateczny skład, ale na celowniku zespołu futsalowego jest kilku zawodników, którzy zwiększyliby poziom i rywalizację w drużynie. Wszystkie szczegóły wyjaśnią się w najbliższym czasie.