Skip to main content

Po długich oczekiwaniach Małopolski Związek Piłki Nożnej podjął jednogłośnie decyzję o zakończeniu sezonu piłkarskiego w IV Lidze.

 

Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej podjął formalnie decyzję o zamknięciu sezonu 2019/20 dla rozgrywek ligowych IV ligi. Termin barażu o awans do III ligi pomiędzy Cracovią, a Jaskółkami zostanie ustalony podczas spotkania jakie ma się odbyć w przyszłym tygodniu w siedzibie MZPN.

“Dzisiejsza decyzja MZPN nie jest dla nas szczególnie zaskakująca. Jesteśmy bowiem w stałym kontakcie z władzami związku i od pewnego czasu jest dla nas oczywiste, że baraże zostaną rozegrane. Dlatego też od kilku tygodni nasi zawodnicy są w normalnym treningu, jedynie Roman Vorobei przebywa aktualnie w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy RP. Czynimy starania, aby po jego przebadaniu na obecność wirusa, kwarantanna została skrócona. Jesteśmy gotowi na rozegranie pojedynków w pierwotnie planowanych terminach tj 23 i 27 czerwca, dopuszczamy jednak możliwość załatwienia sprawy w jednym meczu na neutralnym boisku. Jedno jest pewne, chcemy załatwić temat w czerwcu, aby móc dobrze przygotować się do sezonu 2020/2021” – powiedział Artur Szklarz, Prezes KS ZKS Unia Tarnów.

Uchwała dopuszcza możliwość rozegrania barażu tylko w przypadku, gdy rząd, w ramach kolejnego etapu znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem, zezwoli na rozgrywanie spotkań w niższych ligach.

Mocno liczymy na to, że kolejne etapy znoszenia rządowych obostrzeń, umożliwią rozegranie baraży i rozstrzygniemy sprawę awansu w czysto sportowym pojedynku. Niemniej jednak w związku z aktualną niepewną sytuacją epidemiologiczną, w przypadku braku takiej możliwości do dnia 30 czerwca 2020 roku, będziemy mocno namawiać Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej by podjął działania, umożliwiające awans obu małopolskich drużyn do rozgrywek III ligi. Jak pokazują decyzje Komisji ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej, podobne przypadki są rozstrzygane na korzyść klubów z uwzględnieniem ich wysiłków w osiągnięciu celów sportowych, jakie zostały uniemożliwione przez czynniki zewnętrzne związane z ogólnoświatową pandemią. Takie rozwiązanie z całą pewnością przyczyni się do jeszcze szybszego rozwoju piłki nożnej w naszym regionie, dlatego liczymy na poparcie MZPN w tej sprawie.” – dodał Przewodniczący Rady Klubu Tomasz Matyjewicz.

Ostateczne szczegóły co do terminów i miejsca rozegrania baraży podamy w przyszłym tygodniu po zakończeniu spotkania z przedstawicielami Cracovii i Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Pełną informację na temat podjętych uchwał znajdziecie Państwo na stronie internetowej Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.
http://www.mzpnkrakow.pl/info/2410-Uchwa%C5%82a+Zarz%C4%85du+MZPN%3A+Sezon+2019-20+zamkni%C4%99ty