Skip to main content

W najbliższą sobotę w ramach 15. kolejki IV ligi małopolskiej wschodniej, tarnowska Unia podejmie u siebie Skalnik Kamionka Wielka.

Jaskółki mają za sobą bardzo dobry okres gry. W 4 ostatnich kolejkach zdobyły komplet punktów, pokonując swoich rywali w dobrym stylu. Kolejno Watrę Białka Tatrzańska, Rylovię Rylowa, następnie Tarnovię i ostatnio Sokół Słopnice. W ciągu 14 kolejek Unia nagromadziła 30 punktów, co daje jej 3. pozycję w IV lidze.

Mogło być zdecydowanie lepiej, bo notowaliśmy porażki z Wierchami Rabka Zdrój, Glinikiem Gorlice, rezerwami Termalici oraz Wolanią Wola Rzędzińska. Jako, że Unia walczy o awans, nastroje w klubie dalekie są od zadowolenia, gdy do lidera traci się 8 punktów. Z Lubaniem jednak zmierzymy się w ostatniej kolejce rundy jesiennej – 15 listopada. Jest więc szansa na odrobienie części strat przed “zapadnięciem w zimowy sen”.

Trzy punkty koniecznością!

Skalnik Kamionka Wielka w poprzednim sezonie wygrał ligę okręgową w rejonie Nowy Sącz-Gorlice z 34 punktami na koncie. W obecnym sezonie oczywiście widać różnicę poziomów. Skalnik wygrał w IV lidze zaledwie 4 mecze i to z rywalami z dołu tabeli. Mianowicie z Rylovią, Barciczanką i Okocimskim. Jedyną drużyną zaliczaną do czołówki ligi, którą pokonali była Wolania Wola Rzędzińska.

Oprócz czterech wygranych udało się jednak także ugrać dwa remisy, ale jednak z czołowymi ekipami ligi. Najpierw, na inaugurację z Glinikiem, a później w 8. kolejce z Wierchami Rabka Zdrój. Ciekawym faktem jest, że urywali punkty ekipom, z którymi to Unia przegrywała. Piłkarze z Kamionki Wielkiej zajmują 12. pozycję w IV lidze z 14 zdobytymi punktami.

Spotkanie ze Skalnikiem odbędzie się w sobotę o godzinie 13 w Jaskółczym Gnieździe. Do boju Jaskółki!