Skip to main content

W 15. kolejce IV ligi małopolskiej Unia Tarnów pokonała Skalnik Kamionka Wielka 3:0. Do przerwy był jednak remis!

Jaskółki zdobyły kolejne trzy punkty, które przybliżyły je do liderującego Lubania Maniowy. To już piąte z rzędu zwycięstwo Unii w ostatnim czasie. Dzięki wygranej, przynajmniej na ten moment, Unia wskoczyła na pozycję wicelidera, wyprzedzając Wierchy Rabka Zdrój. Piłkarze Wierchów przegrali bowiem swoje spotkanie w Tarnowie przeciwko Metalowi aż 0:3.

Do przerwy Jaskółkom brakowało nieco pomysłu na grę, a piłkarze Skalnika mądrze się przesuwali. W grze Unii brakowało ruchu i przyspieszenia. Bardzo często przy piłce byli obrońcy, którzy starali się rozgrywać, ale robili to zbyt wolno. Często schodzili też po piłkę środkowi pomocnicy, ale głównym sposobem na sforsowanie szyków rywali była gra skrzydłami. Jedną, naprawdę dogodną okazję wytworzyły sobie Jaskółki, jednak piłka po uderzeniu z lewej nogi Białego nie znalazła drogi do siatki.

W drugiej połowie jednak rozpoczęły swój marsz po zwycięstwo. W 55. minucie spotkania Węgrzyn wykończył głową celną wrzutkę Orlika. Mecz miał taki przebieg, że można się było spodziewać rozwiązania worka z bramkami. Druga bramka padła po 7 minutach, po faulu na Ostrowskim w polu karnym, karnego wykorzystał Biały. W końcówce na 3:0 podwyższył, wprowadzony z ławki, Starzyk.

Skład Unii Tarnów w spotkaniu ze Skalnikiem

Lisak – Malisz, Mabassa, Węgrzyn – Nytko (67. Starzyk), Orlik, Ostrowski (67. Nowak), Tyrka (85. Oszust) – Krauze (62. Lopes), Biały, Wardzała (55. Adamski)

Bramki: Węgrzyn, Biały, Starzyk

Skrót spotkania ze Skalnikiem