Skip to main content

Nasz Partner po raz kolejny pokazuje swoje ogromne serce i wrażliwość na potrzeby innych. Firma Sokołów wspiera najbardziej potrzebujących w czasie pandemii. Pomoc skierowana jest w głównej mierze do seniorów, a także pracowników służby zdrowia.

 

Ponad 10 ton produktów od Sokołowa trafi do potrzebujących seniorów w ramach akcji Sokołów Pomaga. Dzięki współpracy z Caritas Polska żywność zostanie przekazana do podopiecznych organizacji w całym kraju. Ponadto firma Sokołów wspiera też powstańców warszawskich. Działając razem z Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego przekaże 2 400 szt. produktów. Sokołów zaangażował się również w pomoc dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Za pośrednictwem Fundacji TVN, przekazał 300 000 zł na wsparcie placówek zdrowotnych. Firma dołączyła także do specjalnego, charytatywnego bloku reklamowego w Telewizji Polsat, z którego przychód przekazany zostanie potrzebującym ośrodkom medycznym.

– Zarząd Sokołów S.A. podjął decyzję o udzieleniu wielopoziomowej pomocy, widząc, jak wielkie jest zapotrzebowanie na nią w aktualnej sytuacji – mówi Bogusław Miszczuk, Prezes Zarządu Sokołów S.A. – Nasze wsparcie kierujemy do seniorów, współpracując w tym zakresie z Caritas Polska oraz Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego. Akcja Sokołowa obejmuje również pomoc dla służby zdrowia – przekazujemy na ten cel środki finansowe, dzięki którym realizowane będą pilne potrzeby placówek medycznych. Już dziś mogę zadeklarować, że planujemy realizację kolejnych działań wspierających walkę z koronawirusem.

Warto podkreślić, iż Sokołów od zawsze wspierał społeczności lokalne w miejscach funkcjonowania zakładów firmy. Również tam trafi żywność przekazana na rzecz akcji Caritas Polska #PomocDlaSeniora. Dziewięć wybranych diecezji Caritas otrzyma od Sokołowa aż ponad 10 ton żywności. Produkty dotrą także do powstańców warszawskich, a to za sprawą  współpracy z Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego. Należy wspomnieć, że nie jest to działanie jednorazowe. Przez kilka tygodni produkty żywnościowe będą dostarczane do podopiecznych fundacji.

Pomoc firmy Sokołów skierowana jest również do pracowników medycznych stojących na pierwszej linii walki z koronawirusem za pośrednictwem Fundacji TVN-u i Polsatu.  Kwotę 300 000 zł Sokołów przekazał na zbiórkę Fundacji TVN, z przeznaczeniem celowym na zakup dla szpitali i placówek medycznych środków ochrony, dezynfekcyjnych oraz innych niezbędnych w tym zakresie działań. Firma dołączyła także do inicjatywy Telewizji Polsat – specjalnego bloku reklamowego, który został wyemitowany 2 kwietnia. Cały dochód z niego, za pośrednictwem Fundacji Polsat, zostanie przeznaczony na pomoc szpitalom i instytucjom zaangażowanym w walkę z koronawirusem.

Akademia Piłkarska oraz drużyna Unii Tarnów od lat może liczyć na wsparcie firmy Sokołów, jesteśmy dumni, iż nasz Partner w tak trudnym dla całego społeczeństwa czasie pokazuje swoje ogromne serce i dba o potrzeby osób w najtrudniejszej sytuacji.

Wysyłamy do Państwa wielkie biało-niebieskie serce!

 

 

 

 

Źródło: sokolow.pl/ facebook.com/sokolowfanpage