Skip to main content

Rywalizacja sportowa na najwyższym poziomie, pełne trybuny i głośny doping – za nami pierwszy mecz przed własną publicznością. Niedzielne spotkanie z drużyną BSF Busko-Zdrój zakończyło się zwycięswtem Jaskółek 4:2. Co o spotkaniu z ekipą BSF-u sądzą zawodnicy Unii? Przeczytacie o tym w wypowiedziach pomeczowych. Zachęcamy do lektury!

Po sześciu kolejkach zmagań w 2. Lidze Futsalu Małopolsko-Świętokrzyskiej Unia Tarnów pozostaje na fotelu lidera z kompletem punktów. Jak przebieg niedzielnego spotkania oceniają zawodnicy Unii?

Kamil Pawlak: “Drużyna z Buska zaskoczyła nas od początku spotkania, wychodząc od pierwszego gwizdka z wycofanym bramkarzem. Widać było, że dobrze czują się w tym ustawieniu. W tym okresie straciliśmy dwie bramki poprzez złe ustawienie w defensywie. Nie panikowaliśmy z tego powodu tylko staraliśmy się konsekwentnie dążyć do strzelenia bramki kontaktowej, co udało nam się zrobić przed przerwą. Wprawdzie przegrywaliśmy na półmetku spotkania, ale w przerwie meczu w szatni panował spokój. Wyszliśmy na drugą połowę bardziej skoncentrowani i staraliśmy się nie dopuszczać przeciwnika do sytuacji bramkowych. Wydaje mi się, że lepiej ten mecz wytrzymaliśmy kondycyjnie i to pozwoliło nam stwarzać coraz to więcej sytuacji bramkowych i w efekcie zdobywać kolejne gole. Trzeba pochwalić drużynę z Buska bo postawili nam naprawdę trudne warunki i był to dla nas ciężki mecz. Wygrać przed własna publicznością przy pełnej hali to wspaniałe uczucie, kibice nas dopingowali, a my niesieni atmosferą na trybunach daliśmy im zwycięstwo.

Kamil Tyrka: “Na początku  w imieniu całej drużyny chciałbym podziękować kibicom za tak liczne przybycie i głośny doping, który poprowadził nas do zwycięstwa . Ciężki początek,  szybko stracone dwie bramki nie dały rady  wybić nas  z rytmu. Drużyna wiedziała, że zaraz strzelimy jedna potem druga bramkę i tak też się stało. Wygraliśmy mecz przed własną publicznością co cieszy podwójnie. Mamy nadzieje na równie liczne przybycie kibiców na kolejne spotkanie w Jaskółce!

Adrian Pasek: “Pierwszy mecz przed własną publicznością po serii zwycięstw wyjazdowych, mógł się wydawać doskonałą okazją do zdobycia kolejnego kompletu punktów. Jednak wiedzieliśmy, że ten mecz wcale nie będzie spacerkiem, a o wygraną trzeba będzie walczyć do końca. Tak też było. Rywale mocni weszli w mecz, a my potrzebowaliśmy więcej czasu aby złapać odpowiedni rytm. Na szczęście kontakt udało złapać się jeszcze w pierwszej połowie po golu Artura. Druga połowa była już pod naszą kontrolą i udało nam  się wypunktować przeciwnika. Kolejny raz brawa dla całej drużyny za konsekwencje w grze i koncentrację do samego końca. Jedziemy dalej nie zatrzymujemy się! Wielkie dzięki dla kibiców za doping i frekwencję!

Kolejny mecz drużyna Unii Tarnów rozegra już 12 stycznia w Arenie Jaskółka. Rywalem tarnowian będzie drużyna GKS Ekom Invex Remedies Nowiny II. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

 

Do końca rundy pozostały jeszcze następujące spotkania:

12.01.2020 g. 18:00  ZKS Unia Tarnów – GKS Ekon Invex Remedies Nowiny II   Arena Jaskółka
19.01.2020 g. 18:30  ZKS Unia Tarnów – AZS UEK Kraków   Hala TOSiR
26.01.2020 g. 20:30 ZKS Unia Tarnów – Sparta Spytkowice    Hala TOSiR
02.02.2020 g. 18:30 ZKS Unia Tarnów – UKS Futsal Pińczów Hala TOSiR