Skip to main content

Drużyna Unii Tarnów nie zwalnia tempa w rozgrywkach 2. Ligi Futsalu w grupie Małopolsko-Świętokrzyskiej. Piłkarze wspierani dopingiem swoich kibiców zwyciężyli po raz 6 z rzędu i pozostają na fotelu lidera.

Od początku spotkania drużyna z Buska-Zdroju zagrała z wycofanym bramkarzem. Wynik rywalizacji otworzył już w pierwszej minucie meczu Dawid Kowalski. Złe ustawienie Jaskółek w defensywie sprawiło, iż w 4 minucie piłkę w bramce gospodarzy  umieścił kapitan BSF-u Michał Krzemiński.

Kontaktową bramkę dla Jaskółek w 12 minucie zdobył Artur Biały. Pierwszą połowę spotkania tarnowianie zakończyli przegrywając 1:2.

Spokój i pełna koncentracja w szatni zmotywowały biało-niebieskich do odrobienia strat i przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę.

Druga połowa spotkania należała zdecydowanie do gospodarzy. Do remisu w meczu doprawdził w 21 minucie rywalizacji Dominik Wardzała. Jaskółki w dalszym ciągu konsekwentnie szukały sposobności do zdobycia kolejnej bramki, chociaż goście także nie zwalniali tempa i atakowali bramkę gospodarzy.

Jaskółki objęły prowadzenie w 23 minucie, dzięki trafieniu Kamila Tyrki. A zwycięstwo tarnowian przypieczętował Kamil Pawlak tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego.

Unia Tarnów w dalszym ciągu pozostaje na fotelu lidera i jest jedyną niepokonaną drużyną w rozgrywkach 2 Ligi Małopolsko-Świętokrzyskiej.

ZKS Unia Tarnów – BSF Busko-Zdrój 4:2

Bramki: Dawid Kowalski  (1′), Michał Krzemiński (4′),  Artur Biały (12′), Dominik Wardzała (21′), Kamil Tyrka(23′), Kamil Pawlak (39′).

Spotkanie sędziował Grzegorz Hamowski
Żółte kartki: Sebastian Sztuk, Michał Krzemiński