Skip to main content

6:3 takim rezultatem zakończyło się sobotnie spotkanie pomiędzy drużyną Unii Tarnów, a UKS Futsal Pińczów. To kolejna wygrana Jaskółek w zmaganiach 2 Ligi Futsalu Małopolsko-Świętokrzyskiej. Jak swoją postawę oceniają biało-niebiescy? O tym przeczytacie w wypowiedziach pomeczowych.

Artur Biały: “Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwy mecz i będzie on wymagał mocnej pracy w obronie. I właśnie dzięki bardzo dobrej grze defensywnej i szybkim kontratakom wyszliśmy na wysokie prowadzenie do przerwy. Przy takim wyniku zespół z Pińczowa był zmuszony do zagrania z wycofanym bramkarzem, co dało im kontaktową bramkę. Ale najważniejsze, iż nie straciliśmy koncentracji i byliśmy w stanie szybko odpowiedzieć na ich bramki. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa, które umacnia nas na pozycji lidera i mamy nadzieje że tak zostanie do końca rozgrywek. Gratulacje dla całego zespołu!”

Kamil Pawlak: “Obawiałem się tego spotkania, ponieważ przerwa świąteczna niesie za sobą rozprężenie i dużą niewiadomą jeżeli chodzi o formę zawodników. Okazało się jednak, że to były tylko przypuszczenia i od początku spotkania byliśmy uważni w obronie i bardzo skuteczni w ofensywie. Szybko strzelone bramki pozwoliły nam kontrolować mecz i względny spokój w naszych szeregach. Wprawdzie nie utrzymywaliśmy się w posiadaniu piłki jak drużyna z Pińczowa, ale naszym założeniem była gra z kontry co wykonaliśmy w stu procentach i 3 pkt jadą do Tarnowa. Natomiast jeżeli chodzi o same rozgrywki to nie popadałbym w jakąś euforię jeżeli chodzi o nasze wyniki, ponieważ czujemy się mocni ale drużyny poznały nasze możliwości i druga cześć sezonu będzie zdecydowanie trudniejsza, także o punkty będzie ciężko. Rok zakończyliśmy zwycięstwem i pozycją lidera! Gratulacje dla drużyny osiągniętego wyniku! Natomiast w Nowym Roku życzę wszystkim zawodnikom zdrowia, a kibicom czerpania radości z oglądania ZKS Unia Tarnów w lidze futsalu.” 

Przypomnijmy, iż kolejny mecz Jaskółki rozegrają przed własną publicznością 5 stycznia o godzinie 18:30, a ich rywalem będzie drużyna BSF Busko-Zdrój.