Skip to main content

Unia Tarnów po bardzo dobrej grze pokonała na wyjeździe Sokół Sieniawa 4 do 0. Jaskółki w meczu wyjazdowym zdominowały swojego rywala i przywiozły pewne trzy punkty do Tarnowa.


Goście z Tarnowa od pierwszych minut rozpoczęli grę na dużej intensywności. Jaskółki nie dawały przestrzeni rywalowi na swobodne rozgrywanie piłki, z czym ewidentnie nie radziła sobie drużyna gospodarzy. Po pierwszych kilkunastu minutach, które były wyrównane, Unia rozpoczęła swoją dominację. W pierwszej części gry jednak Jaskółki nie były w stanie znaleźć drogi do bramki. Było kilka prób, ale żadna nie zakończyła się sukcesem.

Na drugą połowę goście z Tarnowa wyszli jeszcze bardziej zdeterminowani. W 52. minucie sędzia odgwizdał rzut wolny. Do piłki ustawionej na okło 25. metrze podszedł kapitan Jaskółek i pięknym uderzeniem otworzył wynik spotkania. Chwilę później było już 0:2. Po składnej akcji Biało-Niebeiscy na raty, ale zdobyli drugą bramkę za sprawą Oliwiera Soprycha. Prowadzenie 2 do 0 jednak nie wystarczało podopiecznym Radosława Jacka. Piłkarze z Tarnowa kontynuowali ofensywną grę szukając kolejnych bramek. Tych prób do końcowego gwizdka było całkiem sporo. Dwie akcje zakończyły się zdobyczą bramkową. Na listę strzelców w tym starciu wpisał się jeszcze Piotr Kron, oraz Benedykt Piotrowski.


Konferencja pomeczowa:


Po 8. kolejkach Jaskółki mają na swoim koncie 11 punktów i zajmują 11. miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę w Jaskółczym Gnieździe, Unia Tarnów zmierzy się w bardzo ważnym z wielu względów meczu z Wisłoką Dębica.