Skip to main content

Po wyjazdowej porażce z KSZO, Unia Tarnów chce jak najszybciej się zrehabilitować. Najbliższa okazja już jutro. Tym razem znów wyjazd i starcie z Sokół Sieniawa.


Sokół Sieniawa początku sezonu nie może zaliczyć do udanych.  Co prawda zremisowali swoje pierwsze spotkanie, jednak później zaliczył serię trzech porażek z rzędu. Sieniawa jednak przełamała się w minionej kolejce i na wyjeździe pokonała beniaminka z Krosna. Z czteroma punktami zdobytymi do tej pory Sokół Sieniawa zamyka ligową tabelę. Niemniej jednak po przełamaniu na pewno będą chcieli pójść za ciosem w starciu na własnym terenie z Unią Tarnów.

Jaskółki w miniony weekend doznały porażki w wyjazdowym starciu z KSZO. Podopieczni trenera Radosława Jacka podrażnieni tym wynikiem na pewno będą chcieli pokazać się z dobrej strony w kolejnym wyjazdowym spotkaniu. Jednak jak pokazuje miniony sezon, mecze z Sieniawą były trudne dla Biało-Niebieskich. W dwóch meczach Jaskółki straciły 5 bramek i nie zdobyły żadnej. W obecnym sezonie Jaskółki jednak tworzą zupełnie inny zespół. Wyjazd do Sieniawy to na pewno dobry moment na poprawę bilansu spotkań pomiędzy tymi drużynami i o to właśnie jutro powalczą Biało-Niebiescy.


Na kilka pytań przed meczem odpowiedział trener Radosław Jacek:

Jak na drużynę podziałała wyjazdowa porażka z KSZO?

Zobaczymy w niedzielę. W Ostrowcu przegraliśmy wysoko i zasłużenie, natomiast zespół czuł, że mecz nie wskazywał, aż takiej przewagi gospodarzy. Mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski z tej porażki.

Przed wami kolejny wyjazd i spotkanie z drużyną Sokół Sieniawa. Jakie oczekiwania ma trener co do tego spotkania?

Sieniawa nie rozpoczęła dobrze sezonu, ale widać, że się scalają i u siebie na boisku zawsze są bardzo groźnym zespołem. Nie jest to zespół wygodny dla nas, ale zrobimy wszystko, żeby w tym dniu być skutecznym w swoich działaniach, a wynik będzie sprawą otwartą do ostatniego gwizdka.

Sieniawa dopiero w minionej kolejce odnotowała pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pokonując beniaminka z Krosna. Jakie jest podejście drużyny do spotkania z zamykającą tabelę Sieniawą?

Pierwsze zwycięstwo na pewno podniosło morale drużyny Sokoła. Od początku będą chcieli mocno się postawić i ułożyć spotkanie pod siebie. Musimy być od początku mocno skoncentrowani i bardzo odpowiedzialni w budowaniu gry szczególnie na swojej połowie boiska.

Jakie są kluczowe punkty, na które drużyna powinna zwrócić uwagę, aby zdobyć przewagę nad niedzielnym rywalem?

Musimy wystrzegać się strat piłki w kluczowych miejscach na boisku. W meczu w Ostrowcu takie straty kosztowały nas bardzo dużo bo ciężko szybko zorganizować się do obrony pola karnego. Reakcja na stratę piłki i brak możliwości szybkiego ataku będzie również istotnym elementem w tym meczu.

Czy trener ma konkretne plany dotyczące rotacji zawodników w trakcie meczu? Czy istnieją zawodnicy, którzy mogą być ważni jako zmiennicy?

W zespole nie ma karnetu na miejsce w składzie i każdy walczy o swoje. Na mecz do Sieniawy pojedziemy mocniejsi względem ostatniego spotkania co pozwoli mieć więcej alternatyw podczas samego meczu.


Mecz zaplanowany jest na niedzielę 17 września. Pierwszy gwizdek na stadionie Sieniawy zabrzmi o godzinie 16:00.