Skip to main content

Nie udał się wyjazd zawodników Unii Tarnów do Rącznej, gdzie w meczu o mistrzostwo III ligi zmierzyli się z Cracovią II Kraków. Wyrównany mecz rozstrzygnęła skuteczna kontra krakowian w 85 minucie spotkania.


Spotkały się dwie niepokonane wiosną drużyny i od pierwszych minut było widać, że będzie to dobry mecz. Akcja za akcje, dobre tempo gry, ale w pierwszej połowie defensywa obu zespołów spisywała się na tyle dobrze, że żadna z drużyn nie stworzyła sobie tzw. 100% sytuacji na zdobycie bramki. Najlepszą okazje miała Cracovia w 37 minucie spotkania ale w dogodnej sytuacji Wiśniewski strzelał wysoko ponad bramką.
Druga połowa to już zdecydowana przewaga Unii w ilości dogodnych sytuacji bramkowych. Świetna okazja na objęcie prowadzenia to 48 minuta. Wardzała fantastycznym podaniem wyprowadza Białego na sytuację strzelecką, ale bramkarz paruje strzał na rzut rożny. 52 minuta kolejna doskonała sytuacja Jaskółek. Wychodzimy szybkim atakiem 3 na 2, ale ostatecznie strzał Wardzały trafia prosto w rękawice Wilka. Kolejna sytuacja na objęcie prowadzenia to 64 minuta gdy Jacak znajduje wolne miejsce na 20 metrze. Strzał po ziemi trafia jednak w ręce golkipera Cracovii. Już minutę później kolejna sytuacja gdy Wardzała i Sojda nie mogli się zdecydować kto wykończy doskonałe podanie Łazarza w pole karne i ostatecznie sprawę wyjaśnia obrońca gospodarzy. Na listę strzelców w 70 i 74 minucie mógł się wpisać Dubas. Niestety najpierw strzał z 18 metrów wędruje tuż nad poprzeczką, a następnie główka po dośrodkowaniu Łazarza obok słupka bramki gospodarzy.
Cracovia odpowiada w 79 minucie. Strzał wprowadzonego kilka minut wcześniej Bały, mija słupek bramki Zająca.
Przychodzi 82 minuta. Faul na Orliku, który będzie miał konsekwencje dla wyniku meczu, jest na tyle poważny, że Patryk musi opuścić boisko. Unia grając w 10 rozpoczyna rzutem wolnym, po którym zdobywa rzut rożny. Niestety korner “Jaskółek” kończy się kontrą Cracovii po której wprawdzie Zaucha trafia w słupek, ale dobitka Bały ląduje w siatce tarnowian. Bramka stracona w osłabieniu i na dodatek po własnym rzucie rożnym jest na pewno sporym rozczarowaniem biorąc pod uwagę obraz gry w 2 połowie spotkania.
Jaskółki próbują odrobić stratę i już w 87 minucie przed szansą na gola staje Soprych, ale strzał z 18 metrów nie znajduje drogi do siatki rywali. W doliczonym czasie gry czerwona kartka wędruje do Wiktora Putina i mamy pierwszą porażkę „Jaskółek” w 2022 roku.

Bardzo dobry mecz pod względem piłkarskim z obydwu stron. Nie będę ukrywał, że w zespole panuje ogromna frustracja po tej porażce. Uważam, że z przebiegu meczu , a na pewno w drugiej połowie stworzyliśmy sobie więcej klarownych sytuacji, aby wywieźć z ciężkiego terenu 3 punkty. Bardzo ciężko strawić taką utratę punktów, szczególnie tracąc bramkę w takich okolicznościach. Na koniec chcę pochwalić swoich zawodników, którzy włożyli mnóstwo energii przez 94 minuty pokazując przy tym dużo walorów piłkarskich z bardzo jakościową drużyną gospodarzy. – powiedział trener Radosław Jacek.

Cracovia II – Unia Tarnów 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Bała 85

ZKS Unia Tarnów: Zając – Matyjewicz, Kajpust, Sierczyński – Łazarz, Orlik (87 Nytko), Jacak, Dubas (76 Putin) – Sojda, Wardzała (90+1 Starzyk) Biały (76 Soprych).

Cracovia II: Wilk – Stachera, Pieńczak, Ziemnik, Zaucha – Nowicki (73 Kwiatkowski), Jodłowski, Wiśniewski, Thiago (46 Malisz), Rocha (79 Bała) – Ogorzały.

Żółte kartki: Jodłowski, Zaucha. Czerwona kartka: Putin
Sędziował: Mateusz Piszczelok (Katowice).