Skip to main content

Zawodnicy Unii Tarnów nieudanie rozpoczęli rundę rewanżową 3 ligi sezonu 2022/2023. Wyjazdowa porażka w Sieniawie 3:0, spowodowała przesunięcie na 14 miejsce w ligowej tabeli.

Nikt z nas nie spodziewał się tak słabego początku. Mecz rozpoczął się z naszą kontrolą i nic nie wskazywało na tak dotkliwa porażkę. Obraz gry zmienił się po rzucie karnym, który nie ma prawa się zdarzyć przez tak bardzo nieodpowiedzialne zachowanie. Przez 15 minut od straty 1 bramki gospodarze prostymi środkami dochodzili do stałych fragmentów gry, które w tym dniu broniliśmy bardzo bojaźliwie ,a z tego brało się kolejne zagrożenie. Nie będziemy szukać żadnych usprawiedliwień, bo 1 połowa była słaba w naszym wykonaniu pod wieloma względami, a to ona ustawiła cały mecz. Zdecydowanie za mało zrobiliśmy w ataku żeby móc myśleć o lepszym końcowym wyniku , brakowało nam zdecydowanie większego ryzyka bliżej bramki rywali i więcej jakości w realizacji zadań ofensywnych. Nieudana inauguracja nie wpłynie negatywnie na nasze poczynania i wyciągając wnioski z tego meczu będziemy konsekwentnie realizować swój sposób gry i w każdym meczu dążyć do lepszego wykonania elementów, które wypracowaliśmy przez okres przygotowawczy. Jak pokazują wyniki 1 kolejki będzie to bardzo wymagająca runda i musimy sobie zdawać sprawę, że marginesu błędu nie ma za dużo. Na koniec chciałbym podziękować naszym kibicom , którzy licznie zjawili się w Sieniawie dając wsparcie drużynie podczas meczu i po jego zakończeniu. – powiedział Radosław Jacek, trener ZKS Unia Tarnów

Sokół Sieniawa – ZKS Unia Tarnów 3:0 (2:0)

Skład ZKS Unia Tarnów: Zając, Rachfał – Kajpust – Węgrzyn – Łazarz, Kron – P. Orlik (60′ Putin) – Rojkowicz (75′ Mida ), Sojda – Biały (70′ Palonek) – K. Orlik