Skip to main content

Już jutro pierwsza drużyna Unii Tarnów rozegra swój pierwszy mecz o punkty w roku 2023. Rywalem Jaskółek będzie Sokół Sieniawa, a mecz zostanie rozegrany na wyjeździe. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.


Nasz najbliższy rywal po siedemnastu kolejkach zajmuje 14 miejsce z 18 punktami na koncie, na co składa się 5 zwycięstw, 3 remisy przy 9 porażkach. Cztery z pięciu zwycięstw Sokół zdobył na własnym boisku, a po jedyny wyjazdowy sukces sięgnął …w Tarnowie. Pierwszy pojedynek sezonu pomiędzy drużynami, zakończył się bowiem zwycięstwem zawodników z Sieniawy 2:0, a mecz rozgrywany był na boisku TOSiR przy ulicy Piłsudskiego.

Nasza drużyna zajmuje aktualnie 13 miejsce w tabeli o jedno oczko wyprzedzając drużynę gospodarzy. Na dorobek biało-niebieskich składa się 5 zwycięstw i 3 remisy, ośmiokrotnie schodziliśmy z boiska jako pokonani. Jaskółki do meczu na pewno nie przystępują w roli faworyta, ale pozytywny wynik jest w zasięgu zespołu. Biorąc pod uwagę fakt, że przez większość sezonu obie ekipy orbitowały na zbliżonych pozycjach w tabeli ligowej, będzie to przysłowiowy mecz o „6 punktów”, gdzie nikt nie będzie „odkładał nogi”.

„Cel jest niezmienny od początku sezonu. TOP10 ligi wydaje się nadal bardzo realnym założeniem. Sztab szkoleniowy i drużyna bardzo dobrze przepracowała okres przygotowawczy, atmosfera w drużynie jest dobra, dlatego mocno wierzę, że będziemy jeszcze mocniejsi niż na jesień. W drużynie jest kilka nowych twarzy, w tym nowi uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów. Łącznie 25 zawodników zapewnia odpowiedni poziom zaangażowania i rywalizacji na każdej pozycji. Wierzę, że ta drużyna przyniesie nam wiele pozytywnych emocji w nadchodzących miesiącach – powiedział Prezes Zarządu Artur Szklarz