Skip to main content

W 102. rocznicę odzyskania Niepodległości Unia Tarnów wygrała Puchar Polski na szczeblu OZPN. Jaskółki pokonały Metal dopiero jednak po serii rzutów karnych.

Unia bardzo szybko objęła prowadzenie. Już w 1. minucie spotkania po zamieszaniu w polu karnym bramkę na 1:0 zdobył Maks Starzyk. Uniści przeważali od początku i kilka minut później Adamski sprytnie podciął piłkę nad Łyczką, ale piłkę z linii bramkowej wybił Damian Chudyba. Metal starał się zakładać pressing, ale niewiele z tego wynikało. W 27. minucie swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Starzyk, po sytuacji sam na sam z bramkarzem Metalu. Na niewiele przed końcem pierwszej części spotkania “Gawrony” zdołały jednak strzelić bramkę kontaktową. Po stałym fragmencie gry i niezdecydowaniu zawodników Unii, Tomasz Magdziarczyk wbił piłkę do bramki strzeżonej przez Nowaka.

Metal wyrównał stan spotkania tuż po przerwie. Minęły zaledwie 2 minuty 2. połowy, gdy Metal wyprowadził kontrę, którą strzałem pod poprzeczkę wykończył ponownie Tomasz Magdziarczyk. Później można było zaobserwować swoistą wymianę ciosów. Po zagraniu Tyrki, prowadzenie mógł dać Adamski, ale uderzył w słupek. W innej sytuacji, tuż po jednym z rzutów rożnych wykonywanych przez Unię, Metal mógł wyjść na prowadzenie, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Trzecią bramkę jako pierwsi zdobyły jednak Jaskółki, po dośrodkowaniu Węgrzyna i wykończeniu go przez Ostrowskiego. Unia nie cieszyła się jednak długo z prowadzenia, bo po indywidualnej akcji i podaniu Rajczyka do Gierackiego, Metal wyrównał minutę później.

Stan meczu nie uległ zmianie do końca, a o wygraniu rozgrywek PP na szczeblu okręgu tarnowskiego zadecydowały rzuty karne. Początkowo obie drużyny szły cios za cios, ale w czwartej serii karnego dla Metalu nie wykorzystał Jerzy Gromadzki. “Jedenastki” dla Jaskółek perfekcyjnie wykonywali Biały, Węgrzyn, Kieroński, Wardzała i na zwieńczenie sukcesu – Starzyk.

KS Metal Gawro Tarnów – UNIA TARNÓW 3:3 (3:5 po serii rzutów karnych)

Skład:

Nowak – Oszust, Mabassa (46. Węgrzyn), Matyjewicz – Miłkowski, Krauze (46. Wardzała), Nowak (60. Ostrowski), Lopes (46. Tyrka) – Adamski (60. Biały), Starzyk, Kieroński

Bramki: Starzyk x2, Ostrowski

Rzuty karne: Biały, Węgrzyn, Kieroński, Wardzała, Starzyk