Skip to main content

Drugie z trzech zaplanowanych wzmocnień zespołu ZKS Unia Tarnów przed rundą wiosenną rozgrywek 4 Ligi MZPN stało się dziś faktem. Viktor Putin oficjalnie dołączył do naszego projektu awansu do III ligi i tym samym wzmocnił linię ataku biało-niebieskich.

Ten ofensywny zawodnik swą przygodę z futbolem zaczynał w renomowanej akademii Dynama Kijów, w której spędził łącznie 6,5 roku. Do Polski trafił w wieku 20 lat gdzie miał okazję zasilać szeregi m.in. Energii Kozienice i Broni Radom i Wisły Sandomierz. Po bardzo dobrym sezonie w III lidze i genialnym występie w pucharze polski przeciwko ekstraklasowej Koronie Kielce w którym zaliczył dwie bramki i asystę, trafił do II ligowego wówczas GKS Bełchatów. Z Putinem w składzie GKS wywalczył awans do I ligi, a Viktor rozegrał 21 spotkań na zapleczu ekstraklasy. Następnie głośno zrobiło się o kłopotach finansowych Bełchatowian i wielu zawodników opuściło szeregi GKS-u. Wśród nich znalazł się również nasz nowy nabytek, który po krótkim pobycie na Ukrainie powrócił właśnie na polskie boiska ligowe.

– Cieszę się z dołączenia do ciekawego projektu awansu do III ligi dla Tarnowa. Szatnia przyjęła mnie bardzo ciepło, a po tygodniowym pobycie tutaj widzę bardzo dużą jakość w zespole Jaskółek. Wierzę, że sprostamy oczekiwaniom wszystkich i z kolejną drużyną będę mógł świętować awans już pod koniec czerwca – powiedział po podpisaniu kontraktu Viktor Putin.

Warto przypomnieć, że pozyskany dziś zawodnik wystąpił już w barwach Unii Tarnów w niedawno rozegranym meczu w Łagowie w którym strzelił bramkę dla naszej drużyny. Testowanych wówczas było 3 zawodników, ale to właśnie Putin przekonał do siebie nasz sztab szkoleniowy. Od tego czasu trwały negocjacje z zawodnikiem, które zakończyły się podpisaniem umowy w dniu dzisiejszym.

– Konsekwentnie realizujemy zakładany jeszcze przed sezonem plan wzmocnienia każdej formacji naszej drużyny w okienku zimowym. Liczymy, iż wzmocnienie rywalizacji w zespole przełoży się na jeszcze skuteczniejszą grę naszych zawodników. Defensywa i atak otrzymały już wsparcie, pozostał nam do uzupełnienia środek pola. Być może tutaj poczekamy jeszcze do marca, gdy na rynku pojawią się zawodnicy którzy nie znaleźli miejsca w drużynach I i II ligowych – dodał Prezes Zarządu Artur Szklarz.

Najbliższy sparing Jaskółek rozegrany zostanie już dziś, a pierwszy ligowy mecz planowany jest na 27 marca. Pozostało nam zatem nieco ponad 5 tygodni na szlifowanie formy przed niezwykle ważną wiosenną rundą rozgrywek.