Skip to main content

Sparingowy maraton trwa. W sobotnie przedpołudnie formę Jaskółek w grze kontrolnej sprawdziła drużyna Ekoball Stal Sanok.

Emocjonujący i zacięty pojedynek rozegrali podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego z rywalami z Podkarpacia. Ostatecznie spotkanie sparingowe zakończyło się remisem 1:1. Bramkę dla Jaskółek zdobył Maksymilian Starzyk. O rezultacie meczu zadecydowało trafienie Sebastiana Sobolaka w 61 minucie spotkania. Wynik nie obrazuje jednak walki, która toczyła się na boisku. Zarówno gospodarze jak i goście mieli do wykorzystania wiele sytuacji podbramkowych, których nie udało się sfinalizować.

“Słabszy mecz w naszym wykonaniu. Podejmowaliśmy wiele decyzji nieadekwatnych do sytuacji boiskowych. Napewno odczuwaliśmy trudy spotkania z Hutnikiem, gdyż częstotliwość naszych akcji w defensywie i ofensywie była niska. Nie zmienia to jednak faktu, że stworzyliśmy po raz kolejny wiele sytuacji do strzelania bramki i musimy popracować nad finalizacją ataku”– powiedział po meczu trener ZKS Unia Tarnów Daniel Bartkowski.

Skład Unia I połowa: Kwiek – Matyjewicz, Malisz, Węgrzyn – Nytko, Biś, Orlik, Miłkowski – Starzyk, Kanarek, Wardzała
Skład Unia II połowa: Marek – Malisz, Oszust, Abovyan – Adamski, Nowak, Ostrowski, Tyrka – Biały, Vorobei, Popiela.

Unia Tarnów – Ekoball Stal Sanok 1:1 (1:0)
Bramki: Maksymilian Starzyk, Sebastian Sobolak