Skip to main content

Dotarły do nas bardzo dobre informację z Krakowa. Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej przychylił się do wniosku naszego klubu o dołączenie drużyny rezerw do tarnowskiej ligi okręgowej.  Tym samym jedna z ważnych spraw dla rozwoju klubowego Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów, znalazła swoje pozytywne zakończenie.

– Jestem niezwykle zadowolony z dzisiejszej decyzji MZPN. Na pewno wzmocni to efektywność obranej przez nas drogi w której skuteczny rozwój młodzieży jest bardzo ważnym elementem zakładanego celu. To dobra informacją również dla całego tarnowskiego środowiska piłkarskiego bo jestem przekonany, że realizacja naszych planów podniesie jakość sportową całego tarnowskiego regionu – powiedział Przewodniczący Rady Klubu, Tomasz Matyjewicz

Szkoleniowcem drużyny rezerw został trener Kamil Zachara, który na co dzień związany jest z drużyną juniorów młodszych w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów. Drużyna ma składać się z zawodników którzy skończyli wiek juniorski, ale nadal są młodzieżowcami, oraz aktualnych juniorów starszych i juniorów młodszych trenujących w akademii. W najbliższym sezonie założone kryteria spełni zatem około 60 zawodników “Jaskółek”, a wg szacunków już w roku 2023 liczba ta przekroczy 100 osób. Decyzja związku spowoduje więc zakładany rozwój sportowy naszego klubu, ale skorzystają na tym również inne kluby piłkarskiego w regionie. Zawodnicy, którzy nie przebiją się bowiem do pierwszego zespołu Unii Tarnów lub nie zostaną wytransferowani do wyższych lig, a zakończą wiek młodzieżowca zasilą najpewniej składy okolicznych drużyn, będąc już przygotowanym do rywalizacji seniorskiej. Wedle strategii klubu, pierwszeństwo w pozyskiwaniu takich zawodników będą miały Kluby Partnerskie naszej akademii.

– Od początku było dla nas jasne, że drużyna rezerw ma być oparta na zawodnikach z regionu szkolonych w naszej akademii i szkole, dlatego mogę potwierdzić, że nie będziemy do tej drużyny transferować żadnych zawodników, którzy ukończyli już wiek młodzieżowca. Trenerem zespołu został szkoleniowiec z naszego liceum – Kamil Zachara, gdyż pozwoli to na bardzo dobrą współpracę z trenerami innych młodzieżowych zespołów, płynne przesuwanie zawodników i właściwe przygotowywanie ich do gry w pierwszej drużynie. Drużyna rezerw ma bowiem pełnić rolę pomostu pomiędzy akademią, a “jedynką”. Głęboko wierzę, że młodzi zawodnicy trenujący w Unii Tarnów mają przed sobą bardzo dobry czas. Warto zatem wybierać nasz klub, naszą szkołę, a jeżeli młody zawodnik z naszego regionu chce się właściwie rozwijać i płynnie wejść w dorosłą piłkę, to jesteśmy najlepszą opcją – dodał na zakończenie Tomasz Matyjewicz, pełniący również funkcję Dyrektora Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów.