Skip to main content

W ubiegły piątek drużyny naszej Akademii z kategorii wiekowych U-11 i U-10 zagrały sparingi z zespołami Akademii Lechii Gdańsk, które przebywają na obozie w Gorlicach.

Udział w meczu wzięło łącznie 30 zawodników ,,Jaskółek”, a każdy z nich spędził na murawie ponad 100 minut. Na wszystkich 4 boiskach padła spora liczba bramek dla zawodników obu zespołów. Dziękujemy ekipie Lechii  za zaproszenie i kolejne cenne piłkarskie doświadczenie.

 

Sebastian Greń (trener Orlika U-11): ,,2 godziny ciągłej gry na dwóch boiskach równocześnie, dały możliwość podjęcia wielu pojedynków z zaawansowanym zespołem Lechii Gdańsk, w których to dodatkowo bardzo istotne były cechy wolicjonalne, które można było dostrzec u naszych zawodników. Na obu boiskach było widać ciągłe dążenie do zdobywania bramek przez nasz zespół, mimo, że Lechia narzuciła bardzo trudne warunki gry, ciągle wywierając presję na piłkę już w naszym polu karnym. Stąd tym bardziej zadowolony jestem, że chłopcy konsekwentnie budowali grę od tyłu, co zostało nagrodzone blisko 20 zdobytymi bramkami. W planach mamy już kolejne mecze i turnieje, w których to chcemy mierzyć się z równie dobrymi zespołami”.

Marcin Zając  (trener Orlika  U-10): “Gra z Lechią Gdańsk w pierwszym przyniosła wiele odpowiedzi jak i kolejnych pytań do pracy  grupą Orlik  U-10 . Gra w systemie 6+1 na dwóch boiskach, przez 60 minut bez zmian.  W spotkaniu wystąpiło też kilku zawodników z rocznika 2013. Widać było zaangażowanie, odwagę w podejmowaniu decyzji oraz koncentrację na boisku.  Dla naszych chłopców możliwość mierzenia się z renomowaną akademią była wielkim przeżyciem, na pewno chłopcy zostawili sporo serca na boisku i walczyli do końca. Cenna lekcja dla nas i motywacja do dalszej pracy”

Unia Tarnów U-11: Miłosz Michałek, Filip Rzepka, Jakub Kolak, Karol Rybski, Aleksander Kokoszka, Filip Grzenia, Jakub Warchałowski, Ksawery Trancygier, Hubert Król, Jan Tylko, Adam Fikas, Eryk Michalski, Maksymilan Poręba, Adrian Gdowski, Nataniel Fasula.

Unia Tarnów U-10: Aleksander Furmański, Oliwier Białas, Iwo Dochniak, Maksymilian Miłkowski, Bartłomiej Witek, Nataniel Brożek, Dawid Graniczkowski, Antoni Padło, Maksymilian Siemaszko, Klaudiusz Rzepka, Patryk Mróz, Filip Sterna, Eryk Nowak, Adrian Szymczakiewicz.