Skip to main content

Niezwykły dreszczowiec mieli okazje obejrzeć kibice, dość licznie zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Tarnowie podczas pojedynku miejscowej Unii z Termalicą Bruk Bet Niecieczą. Aż 15 żółtych i 3 czerwone kartki jakie otrzymali zawodnicy obu drużyn, najlepiej obrazują jak emocjonalny był to bój. Zwycięstwo 3:2 zapewniło Jaskółkom pierwsze miejsce w rozgrywkach 4 ligi małopolskiej dając prawo do gry w barażu o awans do III ligi PZPN.

Pierwsza połowa nie zapowiadała emocji jakich ostatecznie dostarczyli nam zawodnicy obu ekip. Bramka strzelona przez Łukasza Popielę już w 2 minucie spotkania idealnie ułożyła mecz biało niebieskim. Podwyższenie rezultatu nastąpiło w 27 i 30 minucie, a autorem obu trafień był nasz “etatowy egzekutor” – Artur Biały. Przewaga w tej części gry była ogromna, a najlepiej obrazuje ją fakt, że przeciwnik swój pierwszy, celny strzał był w stanie oddać dopiero przy stanie 3:0. W pierwszej połowie mieliśmy jeszcze doskonałą okazję na podwyższenie rezultatu, gdy po faulu na szarżującym w polu karnym Thiago Lopesie, podyktowaną “jedenastkę” wykonywał Artur Biały. Niestety tym razem to bramkarz gości okazał się lepszy i na przerwę schodzimy przy stanie 3:0.

Przerwa niestety nie posłużyła naszym zawodnikom i okazało się, że prowadzenie 3:0 może być niebezpiecznym rezultatem. W szeregi Jaskółek wdarła się bowiem niezrozumiała nerwowość i niepewność skutkująca utratą dwóch bramek. Co więcej w ciągu zaledwie 6 minut kapitan Unii Tarnów, Łukasz Popiela łapie dwie żółte kartki w konsekwencji czego musi opuścić boisko w 78 minucie meczu, wykluczając się jednocześnie z pierwszego meczu barażowego. Powoduje to jeszcze więcej nerwowości i chaosu w naszych szeregach skutkiem czego są kolejne sytuacje przyjezdnych, a szukający bramki rywale posyłają w pole karne gospodarzy nawet swojego bramkarza  przy stałym fragmencie gry. Emocje sięgają zenitu, czerwone kartki w końcówce otrzymują jeszcze zawodnik rezerwowy i trener z Niecieczy, a lekko zdumieni obrotem spraw kibice nerwowo szukają w telefonach wyniku z Muszyny (tam padł remis). Na szczęście głośny doping z trybun nie ustaje ani na chwilę, a sędzia po 98 minutach gry spogląda na zegarek i kończy ten nadspodziewanie emocjonujący mecz. Zwyciężamy 3:2 i nie oglądając się już na rozstrzygnięcia z innych boisk po raz trzeci z rzędu wygrywamy 4 ligę.

Przed nami 2 najważniejsze mecze dla Klubu i Tarnowa. Tegoroczne baraże o awans do III ligi przyjdzie nam rozegrać z drużyną LKS Wiślanie Jaśkowice. Pierwsze spotkanie już w najbliższą sobotę w Skawinie (Gmina Skawina jest głównym sponsorem tego klubu), a rewanż 29 czerwca o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim w Tarnowie. Już teraz zapraszamy wszystkich sympatyków Unii Tarnów na mecze barażowe, a w szczególności na wtorkowy finał do Jaskółczego Gniazda. Wasze wsparcie w tym dwumeczu będzie nieocenione!

ZKS Unia Tarnów – Termalica Bruk Bet Nieciecza 3:2 (3:0)
1:0 Łukasz Popiela 2’
2:0 Artur Biały 27’
3:0 Artur Biały 30’
3:1 Surówka 50’
3:2 Wrzosek 75’

Skład Unii : Lisak – Malisz, Kokoszka, Węgrzyn – Nytko (Tyrka 75’), Orlik, Wardzała (Ostrowski 60’), Lopes (Dubas 80’) – Putin (Nowak 60’), Popiela, Biały (Starzyk 90’)

Kartki: Kokoszka, Węgrzyn, Wardzała, Popiela 2x

Widzów około 500