Skip to main content

Turniej rocznika 2011 w woj. łódzkim

W ubiegły weekend zawodnicy z kategorii Orlik skorzystali z zaproszenia zespołu PSV Łódź i udali się w daleką podróż, by zmierzyć się w serii gier kontrolnych z drużynami z całej Polski. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i miał ogromną wartość szkoleniową. Chłopcy wraz z  trenerem Sebastianem Greniem do Łodzi udali się dzień wcześniej, by móc odpocząć po podróży i spokojnie przygotować się do całodziennych rozgrywek. Każde ze spotkań przyniosło sporo bramek oraz indywidualnych  popisów piłkarzy wszystkich zespołów. Chłopcy cieszyli się, że mogli  rywalizować z takimi drużynami jak: Stomil Olsztyn, Wigry Suwałki, Bumerang Wrocław, FC Wrocław, Cracovia Kraków, PSV Łódź, Gol Brodnica.  Do podejmowania ryzykownych decyzji chłopców zachęcał brak prowadzonej klasyfikacji przez organizatora, choć oczywiście, w każdym ze spotkań  wychodzili na boisko z chęcią wygranej i nastawieniem na ofensywną grę.

Dzień później cała drużyna orlików, miała możliwość rozegrać turniej wewnętrzny, zakończony przejściem z obiektów treningowych do budynku  Szkoły Mistrzostwa Sportowego, by w zorganizowanej przez trenerów i  rodziców, strefie kibica, wspierać Reprezentację Polski w pierwszym  meczu EURO 2020. Była to bardzo dobra okazja do jeszcze lepszej integracji ,,Jaskółek”.

Skład: Ostręga Adrian, Michałek Miłosz, Rzepka Filip, Kolak Jakub, Rybski  Karol, Kokoszka Aleksander, Poręba Maksymilian, Wasa Ignacy,  Warchałowski Jakub Kaim Jakub, Tylko Jan, Trancygier Ksawery, Michalski Eryk.

Trener Sebastian Greń: ,,Do Łodzi udaliśmy się w celu weryfikacji naszych umiejętności na tle bardzo zaawansowanych zespołów. Z częścią z nich mieliśmy okazję już rywalizować, więc cieszy fakt, że po poprzednich spotkaniach nasza gra została zauważona i doceniona poprzez  zaproszenie na tę serię gier sparingowych. Rozgrywki prowadzone były bez  zapisywania wyników i liczenia bramek, choć oczywiste jest, że w każdym  meczu wychodziliśmy z dobrej gry oraz wygranej. Celem szkoleniowym dla nas była ocena realizacji działań indywidualnych chłopców w starciach z  wymienionymi wyżej przeciwnikami. Jestem bardzo zadowolony z odważnych decyzji i ryzykownej gry, chęci budowania akcji od własnej bramki,  często rozpoczynając je pojedynkami 1×1. Stoczyliśmy kilka bardzo  wyrównanych meczów, a w innych otrzymaliśmy cenne lekcje, które pomogą  nam zwrócić uwagę na kolejne elementy, na które warto pochylić się w  dalszym procesie treningowym”.