Skip to main content

Siódme wyjazdowe spotkanie w tym sezonie czeka już dziś zespół piłkarzy Unii Tarnów.  Pojedynek 7 kolejki III ligi zostanie rozegrany na boisku w Sandomierzu, choć pierwotnie miał się odbyć w Tarnowie. Ma to związek z oczekiwaniem na zakończenie dzierżawy Stadionu Miejskiego przez spółkę żużlową (umowa obowiązuje do 30 września), co otworzy możliwość powrotu Unii Tarnów do “Jaskółczego Gniazda”


Nasz najbliższy rywal zanotował dotychczas cztery porażki, jeden remis oraz jedno zwycięstwo i z dorobkiem 4 punktów zamyka ligową tabele. Różnice punktowe nie są jednak duże i strata Wisły do miejsca w Top10 to zaledwie 5 punktów. Drużyna Unii Tarnów na starcie rozgrywek również czterokrotnie kończyła mecz bez punktów, ale w dwóch meczach odniosła zwycięstwa. Przewaga nad naszym dzisiejszym rywalem wynosi więc 2 oczka, a ciekawostką na pewno jest fakt, że strata punktowa do faworyzowanej Wieczystej Kraków wynosi na dzień dzisiejszy 6 punktów przy jednym meczu rozegranym mniej.

Kolejny wyjazdowy mecz z drużyną, która jest na fali wznoszącej. Liczę że drużyna gospodarzy będzie chciała się pokazać przed swoją publicznością i zagra bardziej otwarty futbol niż w meczach, które przyniosły im punkty. Mój zespół w tym tygodniu pracował w lepszych nastrojach, ale w dalszym ciągu skupiamy się nad większą swobodą w rozegraniu. Sporo czasu poświęciliśmy nad przejściem z ataku do obrony bo szybki atak to skuteczna broń zespołu Wisły. Sytuacja kadrowa znowu jest rotowana ze względu na różne dolegliwości i na ten moment poważnie zagrożony jest występ Adriana Kajpusta, który nie brał udziału we wszystkich treningach – powiedział Radosław Jacek, trener ZKS Unia Tarnów

Miejscem zmagań „Jaskółek” będzie Stadion Miejski w Sandomierzu, a początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00.