Skip to main content

Powoli dobiegają końca tegoroczne zajęcia drużynowe zawodników Unii Tarnów. Nasi gracze będą wspólnie trenować do 3 grudnia, po czym nastąpi krótka przerwa od wspólnych treningów. W celu podsumowania jesieni oraz przygotowania do wiosennych zmagań w dniu wczorajszym na Arenie Jaskółka odbyły się testy motoryczne pierwszej drużyny.


Okres roztrenowania, jest wykorzystany przez sztab szkoleniowy na sprawdzenie jak zawodnicy znieśli trudy mijającej rundy.  Przeprowadzone badania wyznaczą również trenerom kierunek przygotowań do rundy wiosennej, oraz pozwolą odpowiednio zindywidualizować plan dla każdego zawodnika. Testy jakie zostały przeprowadzone to : testy szybkościowe na fotokomórkach: 5,10,30 m,  test siły eksplozywnej kończyn dolnych CMJ za pomocą Myotest oraz Beep test

W testach wzięli udział wszyscy zawodnicy, którzy brani są pod uwagę pod kątem występów w rundzie wiosennej:

BRAMKARZE
1 Zając Mateusz
2 Nowak Kamil
3 Lipka Jakub
4 Gajczewski Szymon

OBROŃCY
5 Matyjewicz Wiktor
7 Kajpust Adrian
8 Suchowski Patryk
9 Sierczyński Marcin
10 Węgrzyn Paweł
11 Wojcikowski Jakub
12 Bednarek Jakub

POMOCNICY
13 Orlik Patryk
14 Biś Bartosz
15 Jacak Sebastian
16 Wardzała Dominik
17 Adamski Szymon
18 Mida Szymon
19 Soprych Oliwier
20 Poliszak Dawid
21 Hamza Kemil

NAPASTNICY
22 Starzyk Maksymilian
23 Sojda Dawid
24 Biały Artur
25 Kieroński Gabriel

Jestem zadowolony z przebiegu dzisiejszych badań w których udział wzięło 25 zawodników. W późniejszym terminie testy odbędą również zawodnicy, którzy obecnie przechodzą rehabilitację po kontuzjach odniesionych w mijającej rundzie. W badaniu brali udział, również młodzi zawodnicy z akademii, którzy w bliższej perspektywie czasu mogą dołączyć do kadry pierwszej drużyny  – powiedział trener Radosław Jacek.